GÜNCEL

Vedat Milor'den olay menemen anketinin ardından ilk açıklama!

Yemek eleştirmeni Vedat Milor, sosyal medya üzerinden başlattığı 'menemenin soğanlı mı soğansız mı yapılması gerektiği' yönündeki anketin ardından bir açıklama yaptı.

Yemek eleştirmeni Vedat Milor, sosyal medya üzerinden başlattığı anketle yıllardır tartışılan 'menemenin soğanlı mı soğansız mı yapılması gerektiği' sorusuna cevap aramıştı.Yüzde 51 ile 'soğanlı menemen'in galip gelmesinin ardından kendi fikrini açıklayacağını duyuran Vedat Milor, yıllardır tartışılan Menemenin soğanlı mu yada soğansız mı olur tartışmasına kendi cevabıyla noktayı koydu. 

VEDAT MİLÖR KİMDİR?: Vedat Milor, 10 Ekim 1955 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Galatasaray Lisesi'nde yatılı okuyan Milor, mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde okumaya başladı. Buradaki eğitimini de tamamladıktan sonra Ardından London School of Economics'te okumaya başladı.

1986 senesinde, doktora tezi için bir yıl Fransa'da kaldı. 1990 senesinde Sosyoloji doktorasını tamamladı. Tezi "Planning and Economic Development in Turkey and France: Bringing the State Back in", o sene Amerika'da, American Sociological Association tarafından senenin en iyi doktora tezi seçildi.Eğitim serüveninin ardından askerlik vazifesini de yerine getiren Milor, 1991 senesinde Dünya Bankası'nda işe başladı. İki sene Dünya Bankası'nda çalıştıktan sonra New Jersey’de yer alan Princeton Üniversitesi'nde bir yıl misafir öğretim üyeliği yaptı.

Bir süre de Stanford Üniversitesi'nde hukuk eğitimi aldı. Burada da %10 derecesine girerek mezun olduktan sonra aynı okulda doçent oldu. 2005 senesinde Türkiye'ye geldikten sonra, bir süreliğine Koç Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler dersi veren Milor, 2005 senesinden beri köşe yazıları yazıyor.

NTV'de prime time'da haftada üç kez yayınlanan “Vedat Milor'la Tadı Damağımda” adlı programını sundu. 

Sitene Ekle
Yorumlar