BIST 1.193
DOLAR 7,93
EURO 9,30
ALTIN 484,61
HABER /  GÜNCEL

Ve oldu! Kastamonu'da müftü ilk kez resmi nikah kıydı

KASTAMONU'nun İnebolu ilçesinde müftülere nikah kıyma yetkisi verilmesinin ardından ilçe müftüsü Abdullah Bora tarafından ilk kez nikah kıyıldı. Müftü cübbeyi giyip önce imza attırdı ardından da dua yaptırdı.

Abone ol

İnebolu'da yaşayan Barış Karakoca ile Hanife Sarıbaş, hayatlarını birleştirmek üzere resmi nikah için İnebolu Müftülüğü'ne başvurdu. Müftülükteki nikah, ilçe müftüsü Abdullah Bora tarafından Kuran'ı Kerim okunmasıyla başladı. Ardından müftü Bora, evlendirme dosyası ile belediye memurlarının giydiği cübbeyle şahitler huzurunda yönetmelikte yazılan metni okuyarak, çiftin nikahını kıydı.

Nikahın kıyılmasının ardından çiftlere nasihatler veren müftü Abdullah Bora, çifte şunları söyledi;

-"Hayatınızın en önemli kararını verdiniz. İki farklı birey olarak hayatınızı birleştirdiniz. Bundan sonra hayatın acısı, tatlısı, sevinci, hüznü, ne varsa birlikte göğüsleyeceksiniz. İnşallah sizler hayatınızı Rabbimizin rızası doğrultusunda peygamberimize yakışır bir ümmet olarak devam ettireceksiniz. Bunun sonucunda inşallah Rabbim lütfeder, evlatlarınız olur, onları da aynı şuur ile iyi bir Müslüman olarak vatana, millete, insanlığa hayırlı bir evlat olarak yetiştirmek gibi bir vazifeniz olacak. Bu ağır bir yüktür, bunun farkında olun. Ama çok kutsal ve değerli bir yüktür. Bizim meşhur 4S formülümüz var. Bunu sizde kulağınıza küpe edin. Birincisi sevgi, ikincisi saygı, üçüncüsü sabır ve dördüncüsü sadakat".

Müftülerin nikah kıyma yetkisini düzenleyen yönetmelik yayımlandı

ÖNCEKİ HABERLER
İşsizlik maaşı hesaplama robotu 2018-brüt üzerinden hesaplama
Şehit annesine hakaret eden şoför için 'ders gibi' karar
Semih Yalçın'dan şaşırtan BBP açıklaması
Kadınlar günü mesajları 8 Mart anlamlı tebrik sözleri
Ailecek Şaşkınız yorumları film nasıldı-güzel mi?
Begüm Birgören evlendi eşi Mehmet Cemil kimdir yaşı kaç?
Yorumlar 4 yorum