BIST 8.305
DOLAR 27,22
EURO 28,81
ALTIN 1.675,41
HABER /  GÜNCEL

Van'da okullar bugün tatil mi 25 Aralık tatil açıklaması

VAN'da kar yağışı gece saatlerinde başladı ve kısa sürede etkisini arttı. Van'da okullar bugün yani 25 Aralık salı günü tatil edildi. Kar Valiliği kar tatili açıklamasına göre bugün Tuşba, İpekyolu, Edremit, Bahçesaray, Başkale, Çatak, Özalp ve Saray ilçelerinde okullar tatil edildi.

Abone ol

VAN'da kar yağışı etkili oluyor, olumsuz hava koşulllarından dolayı Van Valiliği tatil kararını açıkladı. Van'ın bazı ilçelerinde bugün yani 25 Aralık salı günü okullar tatil edildi. Kar Valiliği kar tatili açıklamasına göre bugün Tuşba, İpekyolu, Edremit, Bahçesaray, Başkale, Çatak, Özalp ve Saray ilçelerinde okullar tatil edildi. 

Van'da, olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı ilçelerde eğitime 1 gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Tuşba, İpekyolu, Edremit, Bahçesaray, Başkale, Çatak, Özalp ve Saray ilçelerinde yoğun kar ve olumsuz hava koşullarının etkili olduğu belirtildi.

Açıklamada, söz konusu ilçelerde eğitime bugün ara verildiği ifade edildi. Ayrıca aynı gün kamuda çalışan hamile ve engelli personelin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

2018 yılının son haftasına Türkiye balkanlar üzerinden gelen yoğun kar yağışı ile giriyor. Asıl etkisi bugün görülecek. Cumaya kadar kar, tipi ve yağmur etkili olacak. İstanbul da yılın ilk etkili kar yağışını görülürken Ankara'da da yoğun kar bastıracak. Meteoroloji sitesinden alarm yayınlarken ünlü meteorolog Profesör Doktor Orhan Şen de twitter hesabından açıklamalar yaptı. İşte haftanın hava durumu ve beklenen kar yağışına ilişkin ayrıntılı bilgiler.

Kar Valiliği kar tatili açıklamasına göre bugün Tuşba, İpekyolu, Edremit, Bahçesaray, Başkale, Çatak, Özalp ve Saray ilçelerinde okullar tatil edildi. Meteoroloji İşleri Müdürlüğü resmi sitesinden 'alarm' verdi. Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve karlı hava dün akşam saatlerinden itibaren kuzeybatı kesiminde etkili olmaya başladı. Hava sıcaklıkları Salı günü ülkenin kuzeybatı kesimlerinde, Çarşamba ve Perşembe günleri ise iç ve doğu bölgelerinde 8-12 derece azalacak.

12 SAATTI 8 DERECE DÜŞECEK : Meteoroloji Profesörü Orhan Şen twitter hesabından kar yağışı ve soğuk havaya karşı herkesi uyardı. Şen, kar yağışının özellikle Anadolu'nun iç kesimlerinde etkili olacağını söyledi. Meteoroloji profesörü Şen"Anadolu'da kar daha fazla ve Cuma gününe kadar var. Bolu'dan Kayseri'ye hat çekin doğusunda yoğun kar var. Anadolu'da kar özellikle ulaşım açısından İstanbul - Ankara yolunda etkili olacak. Yarın sıcaklık 12 saatte 7-8 C düşecek. İyi giyinin akşam trafik olur üşütmeyin" dedi.

NEREDE NE ZAMAN KAR VAR? : Meteorolojinin haftalık raporuna göre salı günü Trakya, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde başlayacak olan kar yağışı 3 gün devam edecek. Perşembe günü kar yağışı oğuya doğru hareket edecek ve cuma günü kar bitmiş olacak. İ