BIST 10.677
DOLAR 32,22
EURO 34,94
ALTIN 2.418,47
HABER /  GÜNCEL

Uzman Çavuş'u vuran da Uzman Çavuş çıktı

Siirt'te sivil kıyafetle çarşıda dolaşırken silahlı saldırıya uğrayan uzman çavuş H.N.'yi vuran kişi de bir uzman çavuş çıktı. Ağır yaralı H.N'nin tedavisi sürüyor...

Abone ol

SİİRT kent merkezinde dün akşam saatlerinde sivil kıyafetle çarşıda dolaşırken silahlı saldırıya uğrayan Uzman Çavuş H.N'yi vuran kişi de bir uzman çavuş çıktı. Siirt Valiliği, ağır yaralanan Uzman Çavuş H.N' yi vuran kişinin de bir uzman çavuş olduğunu açıkladı. Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

BORCU VARMIŞ: Emniyet Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğünce 24 Aralık 2017 günü saat 17.45 sıralarında ilimiz Bahçelievler Mahallesi Güres Caddesi Ziraat Bankası önünde meydana gelen silahla kasten yaralama olayı ilgili olarak çalışma yapılmıştır. Bu kapsamda, Jandarma Komutanlığında görev yapmakta olan Uzman Çavuş G.T., borçlu olduğu Uzman Çavuş H.N.’yi 3-4 el ateş etmek suretiyle yaralamıştır.

TELEFONLA "BEN VURDUM" DEDİ: Daha sonra olay yerinden uzaklaşarak ikametine geçen G.T., 155 ihbar hattını arayarak olayı gerçekleştiren şahsın kendisi olduğunu beyan etmesi üzerine olayı gerçekleştirdiği silah ile ikametinde yakalanarak gözaltına alınmıştır. Ayrıca yaralanan H.N.’nin hayati tehlikesi mevcut olup halen Siirt Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi görmektedir. Konuyla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda tahkikata başlanılmıştır.