Ünlü oyuncuların reddettiği ikonik roller

Ünlü oyuncuların reddettiği ikonik roller

Tom Hanks'in 'Forrest Gump' filmindeki muhteşem performansını kim unutabilir?

Ünlü oyuncuların reddettiği ikonik roller - Sayfa 1

Tom Hanks'in 'Forrest Gump' filmindeki muhteşem performansını kim unutabilir? Ya da Julia Roberts'ın 'Pretty Woman'daki göz dolduran oyunculuğunu? Bu rollerde onlardan başkasını düşünmek imkansız olsa da, gerçek şu ki bu oyuncular ancak bir başkası o rolü reddettikten sonra seçilmişlerdi. İşte ikonik rolleri reddeden ünlü oyuncular derlemesi..

Ünlü oyuncuların reddettiği ikonik roller - Sayfa 2

Leonardo DiCaprio: 'Star Wars II' (2002) DiCaprio Anakin Skywalker rolüne bizzat yönetmenin kendisinden teklif almıştı. Fakat bu rolü reddetti çünkü kendini buna hazır hissetmiyordu. Daha sonra bildiğiniz gibi rol Hayden Christensen'ın oldu.

Ünlü oyuncuların reddettiği ikonik roller - Sayfa 3

Nicole Kidman: 'Okuyucu' (2008) O zamanlar hamile olan Kidman, bu Yahudi katliamı ile ilgili filmi reddetti çünkü filmin konusunun doğmamış çocuğunu etkileyebileceğini düşündü. Daha sonra Kate Winslet ise filmdeki rolüyle Akademi Ödülü kazandı.

Ünlü oyuncuların reddettiği ikonik roller - Sayfa 4

Jennifer Lawrence: 'Alacakaranlık' serisi (2008-2012) Oscarlı oyuncu Jennifer Lawrence filmedi Bella Swan karakterinin seçmelerinde başarısız olmuştu. Kristen Stewart bu popüler rolü üstlendi ve onlarca hayran kazandı.