HABER /  EKONOMİ

Ünlü iş adamı ve oğluna tutuklama!

FETÖ darbe soruşturması kapsamında Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada Naksan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu ve Taner Nakıboğlu tutuklandı.

Naksan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu ve oğlu Zirve Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Taner Nakıboğlu tutuklandı.

Gaziantep Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, "15 Temmuz 2016 tarihinde (FETÖ/PDY) Fethullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet yapılanması Silahlı Terör Örgütü mensuplarınca, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya, bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs suçlarından; Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmalar devam etmektedir.

Kayyum atanan Naksan Holding'in geçen çarşamba günü gözaltına alınan yönetim kurulu üyesi Taner Nakiboğlu’nun yakalanış anına ilişkin görüntüleri paylaştı. Görüntülerde, Gaziantep’ten İstanbul’a gitmek için uçağa binen Taner Nakiboğlu’nun, koltuklarında kalkışı bekleyen yolcuların arasında polis tarafından gözaltına alınışı ve kelepçelenerek uçaktan indirilip Emniyet Müdürlüğü’ne götürülüşü yer alıyor.

Yürütülen soruşturmalar kapsamında Milli Güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen FETÖ/PDY Terör Örgütüne aidiyeti, iltisakı veya irtibatı, finans desteği ve üyeliği iddiasıyla;

İlimizde faaliyet gösteren Naksan Holding ve Naksan Plastik yönetim kurulu üyesi Taner Nakıboğlu ve Cahit Nakıboğlu adlı şahıslar bugün çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmış, Ferhan Nakıboğlu ve Emre Nakıboğlu isimli şahıslar adli kontrol şartıyla serbest bırakılmışlardır" denildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Akademi imamı ve 12 subay tutaklandı!
Polatlı füze okuluna baskın: 51 gözaltı
Efkan Ala: Bunlar asker elbisesi içine girmiş terörist!
Hakan Fidan tuzağına dikkat sakın bunu yapmayın!
Meryem Uzerli'den sürpriz nikah kararı!
Okul tatilleri 15 tatil ne zaman başlıyor MEB takvimi
Yorumlar