BIST 11.156
DOLAR 33,04
EURO 35,94
ALTIN 2.551,00
HABER /  DÜNYA

Üniversiteden skandal: 'Göğüs dekolteli elbise ya da etek giyin!'

Belçika'nın başkenti Brüksel'in saygın eğitim kurumlarından Université Libre de Bruxelles'dan skandal mezuniyet mesajı: 'Göğüs dekolteli elbise ya da etek giyin...'

Abone ol

Belçika'nın başkenti Brüksel'in saygın eğitim kurumlarından Université Libre de Bruxelles'a (ULB) ait tıp fakültesi mezuniyet töreni için kız öğrencilerden dekolte kıyafet giymelerini isteyince ortalık karıştı.

İngiliz The Guardian gazetesinin haberine göre; öğrencilere gönderilen e-postada, “Estetik bir bakış açısıyla genç kızların göğüs dekolteli elbise ya da etek giymesi uygundur, erkekler ise takım elbise giyebilir” yazıldı.

Söz konusu mesaj okula ait bir Facebook hesabında “Küçük bir skandal” başlığıyla duyuruldu ve 600’ü aşkın yorum aldı. Mesaja gösterilen tepkiler artınca olay Fransız Parisien gazetesine haber oldu.

Bunun üzerine Université Libre de Bruxelles özür mesajı yayınlamak zorunda kaldı. Üniversiteden yapılan açıklamada, “Genç mezunların kıyafetiyle ilgili yönergelerin, ULB ve bu fakültenin değerleriyle ters düştüğü çok açık” ifadesi yer aldı.