BIST 11.065
DOLAR 33,04
EURO 35,99
ALTIN 2.561,47
HABER /  GÜNCEL

Ümit Yesin evli mi ilk eşi ve Evin Esen ve çocukları kimdir?

Usta oyuncu Ümit Yesin 65 yaşında hayatını kaybetti. Ölümünü ardından sanatçının özel hayatı ve evlilikleri merak konusu oldu. Birçok dizide rol alan Ümit yesin kendi gibi oyuncu olan Evin Esen ile ilk evliliğini yaptı. Çift 2011 yılında boşandı. Ümit Esen'in eşi oyuncu Evin Esen ise 2012 yılında İntraserebral kanamadan öldü.

Abone ol

Usta oyuncu Ümit Yesin'den kahreden ölüm haberi bugün geldi. Acı haberi yakın dostu Mustafa Avkıran duyurdu. 65 yaşındaki Ümit Yesin birçok dizi ve filmde rol aldı. Akıllara ise Cennet Mahallesi'ndeki Muharrem karakteri ile kazındı. Ölüm haberini alan dostarı ve yakınları kahroldU. Peki son olarak Yeni Gelin dizisinde oynayan Ümit Yesin neden öldü, ölüm nedeni neydi, kanser miydi?

Ümit Yesin ya da Cennet Mahallesi dizisinde ünlendiği adıyla cennet mahallesi muharrem, sevenleri ve hayranları tarafından en çok araştırılan isimler arasında yer alıyor. 28 Ocak 1954 yılında dünyaya gelen ünlü oyuncu, Çiçek Taksi, Cennet Mahallesi ve son olarak Yeni Gelin dizilerinde aldığı rolle ekrana gelen ünlü oyuncu 19 Mart 2019 günü hayata veda etti.

 Acı haberi rol arkadaşı Mustafa Avkıran sosyal medya hesabından duyurdu: İnsan bir ay içinde iki baba birden kaybeder mi? Kaybedermiş... Çok sevdim seni be benim Ümit abim... Devrin daim olsun!

ÜMİT YESİN KİMDİR: Ümit Yesin, 28 Ocak 1954 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Liseyi ve konservatuarı İstanbul’da tamamladı. 1969 yılında Bakırköy Halkevi’nde ilk kez sahneye çıktı. 1989 yılında Hanımın Çiftliği dizisinde Kabak Hafız rolüyle ekrana geldi. Yine 1995 – 2003 yılları arasında TRT’de yayınlanan Çiçek Taksi dizisinde izleyiciyle buluştu.

2004 – 2007 yılları arasında Cennet Mahallesi dizisindeki Muharrem rolü ile televizyonda izleyiciyle buluşan Ümit Yesin vefatından kısa süre önce final yapan Yeni Gelin dizisinde de Dede Korkut rolüyle ekrana gelmişti.

Ümit Yesin, oyuncu Evin Esen ile evlendi. Uzun bir süre evli kaldıktan sonra 2011 yılında boşandı.