BIST 1.112
DOLAR 8,35
EURO 9,67
ALTIN 504,29
HABER /  DÜNYA

Ukrayna Rusya gerilimi sürüyor: 49 anlaşma feshedildi!

Ukrayna Dışişleri Bakanı Pavlo Klimkin, Rusya ile 49 anlaşmanın feshedildiğini belirterek, 50'ye yakın anlaşmanın daha feshedilmesi için çalışma yapıldığını söyledi.

Abone ol

Ukrayna Dışişleri Bakanı Pavlo Klimkin, başkent Kiev'de düzenlediği basın toplantısında geçen yılın değerlendirmesini yaptı.

Ukrinform haber ajansına göre; Ukrayna'nın Rusya ile arasında önceden yaptığı pek çok anlaşmayı feshettiklerini belirten Klimkin, "Rusya Federasyonu ile 2'si devletler arası, 25'i hükümetler arası, 19'u kurumlar arası, 3'ü de bölgesel olmak üzere toplam 49 anlaşma feshedildi. Şimdi yaklaşık 50 anlaşmanın daha feshedilmesi üzerinde çalışılıyor" ifadelerini kullandı.

Anlaşmaların feshinin hukuki temelde yapıldığını savunan Klimkin, "Bizim prensibimiz çok basit. Rusya ile savaştan önceki gibi yaşayamayız. Vatandaşlarımızın çıkarlarına yönelik bir yönetim gerçekleştireceğiz. Çünkü onları tehdit altında bırakamayız. Ancak bu çok tutarlı bir şekilde ve net bir stratejik yaklaşım temelinde yapılacak" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Galatasaray'ın yeni transferi Florya'da!
Doktora hakaret ve tehdide hapis cezası
Trump eşi ve çocuğunu yolladı ülke ayağa kalktı
Hacamat günleri 2019 hangi aylarda yaptırılır yeni takvim
Hakan: Muhafız'ın 4 haftalık izlenme sayısı şaşırttı
Talat Bulut evli mi kızı Hazal Bulut'un annesi kimdir?
Yorumlar