HABER /  GÜNCEL

Türkiye bu olayı konuşmuştu ilk ifadesi ortaya çıktı

Sakarya'da yavru köpeğin patilerini ve kuyruğunu keserek ölümüne neden olduğu iddiasıyla tutuklanan greyder operatörü İlhan M. ifadesinde köpeklere zarar vermediğini söyleyerek, "Yol kenarındaki çukurları doldurup otları temizliyordum. Suçsuzum" dedi.

Abone ol

Sakarya’da yavru köpeğin dört ayağı ve kuyruğunu keserek ölümüne yol açtığı iddiasıyla tutuklanan greyder operatörü İlhan M.’nin ifadesine Hürriyet gazetesi ulaştı.

Sapanca Belediyesi’nde greyder operatörü olarak çalışan İlhan M. (39), ifadesinde, “Çalışma bölgesinde çukurları dolduruyordum. Üç -dört köpek gördüm. Ancak köpeklere zarar vermedim. Silindir kullanan iş arkadaşım ile kamyoncu arkadaş da vardı. Yol kenarındaki çukurları doldurup otları temizliyordum. Suçsuzum” dedi. Avukatı Handan Durdu ise “İş makinesinin olayı bir anda gerçekleştirdiğini düşünsek bile dört ayağı ve kuyruğunun kopması hayatın olağan akışına aykırıdır. Bu olayın başka şahıslar tarafından vahşice kesilmek suretiyle meydana geldiğini düşünmekteyiz” dedi.

VETERİNERİN GÖRÜŞÜ ETKİLİ OLDU
Sapanca Sulh Ceza Mahkemesi’nin kararında, köpeği muayene eden veteriner Onur Çakmak’ın “Hayvanın arka ayakları ve kuyruğu ezilmeden ötürü kopmuştur” şeklinde mütalaa verdiği belirtildi. Köpeklerin Nuray Ersoy ve Sevil Özyavuz tarafından beslendiği ve bu durumda sahipli oldukları sonucuna varan mahkeme, ‘mala zarar verme’ suçundan tutuklama kararı vererek, İlhan M.’yi cezaevine gönderdi.

Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan Hayvanları Koruma Kanunu’na göre bir araçla sahipsiz hayvanı yaralayan veya sahipsiz hayvanı kasten yaralayan kişiye para cezası verilebileceğini belirterek şöyle devam etti: “İki kişinin hayvana yemek vermesi suretiyle sahipli hayvan denilerek adam tutuklanıyor. Ortada tutuklamayı gerektirecek bir suç yoktur. İnfiali bastırmak adına suçlu olduğu netleşmeden ceza vermek, bir insanı linç etmektir. Kanundaki sahipli-sahipsiz ayrımını bugüne kadar kaldırmayan ve vicdani yaptırımlar getirmeyen siyasetçilere karşı infial duyulması gerekiyor.”

ÖNCEKİ HABERLER
Profesörden skandal paylaşıma ilginç savunma
Manisa 2018 Seçim sonuçları nasıl çıkar Cumhurbaşkanı seçim anketleri
Gitti yine bir dakika leylek bacaklım! Süleyman Özışık yazdı
Hangi gazete bugün hangi manşeti attı?
İzmir 2018 Seçim sonuçları nasıl çıkar Cumhurbaşkanı seçim anketleri
Rusya Devlet Başkanı Putin itiraf etti: Ülkenin ekonomisi zor durumda
Yorumlar 16 yorum