GÜNCEL

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'a suç duyurusu!

Enerji İş Sendikası Genel Başkanı Mahmud Altunsoy, ‘asgari ücret istediğimiz olmazsa Fransa’daki gibi olur’ sözleri üzerine Türk İş Sendikası Başkanı Ergün Atalay hakkında suç duyurusunda bulundu.

Hak- İş Konfederasyonu’na bağlı Enerji İş Sendikası Genel Başkanı Mahmud Altunsoy, asgari ücretle alakalı ‘asgari ücret istediğimiz olmazsa Fransa’daki gibi olur’ sözleri üzerine Türk İş Sendikası Başkanı Ergün Atalay hakkında suç duyurusunda bulundu.  Avukatı Burak Bayar ve sendika üyeleriyle birlikte Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na gelen Atalay, suç duyurusu dilekçesini savcılığa sundu.

"FRANSA ÖRNEĞİ KOZ OLARAK KULLANILMAYA ÇALIŞILMIŞTIR": Dilekçede, “Şüpheli, Fransa’da son zamanlarda devam eden sokak hareketlerini işaret ederek, Türkiye’de asgari ücretin istedikleri miktarlarda tespit edilmemesi halinde Fransa’daki gibi bir hareketlenmenin olabileceği imasında bulunmuştur. Çok büyük sayılarda üyesi bulunan Türk-İş’in Genel Başkanı bu konuşmasıyla alenen ve açıkça bir tehditte bulunmuş ve hükümet, işveren temsilcilerine Fransa örneğini göstererek isteklerinin yerine getirilmesi için adeta bir koz olarak kullanmaya çalışılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Sitene Ekle
Yorumlar