HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

Turgut Altınok kimdir İyi Parti Ankara adayı mı?

İyi Parti Ankara Belediye başkanı adayları belli oldu. Listede en dikkat çeken isimlerden biri de Turgut Altınok oldu. Peki 31 Mart yerel seçimlerinde Ankara Belediye başkan adaylığında adı gösterilen Turgut Altınok kimdir, aslen nereli, kaç yaşında ve Turgut Altınok'ın eşi ve çocukları kim?

Abone ol

1957 yılında doğan Turgut Altınok aslen Ankaralı. Asıl mesleği avukatlık olan Turgut Altınok, Azerbaycan da Hukuk eğitimini aldı. Türkiye - Azerbaycan ilişkilerine yaptığı katkılardan dolayı Azerbaycan Vektör Uluslararası İlim Merkezi tarafından fahri doktorası olan Turgut Altınok evli ve 4 çocuk babasıdır. 

TURGUT ALTINOK KİMDİR:  Turgut Altınok (d. 1957, Aşıkoğlu, Balâ, Ankara), Türk Avukat, Hukukçu ve siyasetçi.

Ankara'nın Balâ ilçesine bağlı Aşıkoğlu mahallesinde 1957 yılında dünyaya gelen Turgut Altınok; ilkokulu Keçiören Fevzi Atlıoğlu İlkokulu’nda, Ortaokulu ve Liseyi, Keçiören Kalaba Lisesi’nde okudu. Yüksek öğrenim için gittiği Azerbaycan da Hukuk eğitimini aldı. Türkiye - Azerbaycan ilişkilerine yaptığı katkılardan dolayı Azerbaycan Vektör Uluslararası İlim Merkezi tarafından fahri doktora payesi bulunan Turgut Altınok evli ve dört çocuk babasıdır.

Gençlik yıllarından itibaren Ülkü Ocakları'nda görev almaya başlayan Turgut Altınok henüz 25 yaşında Milliyetçi Çalışma Partisi Keçiören İlçe Başkanlığına, hemen akabinde de Ankara İl Başkanlığı ve Merkez Yürütme Kurulu üyeliklerine seçildi. 12 Eylül Darbesi'nden sonra Milliyetçi Hareket Partisi'nde Genel Sekreterliğe kadar yükselen Turgut Altınok 30 Mart 1994 Türkiye yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi, Keçiören Belediye Başkanı seçildi. Daha sonraki süreçte partisinden istifa ederek 18 Nisan 1999 Türkiye yerel seçimlerine Fazilet Partisi, Keçiören Belediye Başkan Adayı olarak giren Turgut Altınok yeniden Keçiören Belediye Başkanı seçildi.

AK PARTİ'NİN KURUCU İSİMLERİNDEN: 28 Şubat süreci sonucunda Fazilet Partisi'nin kapatılması ve yerine Saadet Partisi'nin kurulması üzerine Abdullah Gül önderliğindeki yenilikçi kanatla birlikte Ak Parti'nin kurucuları arasında yer aldı ve 28 Mart 2004 Türkiye yerel seçimlerinde Ak Parti'den tekrar Keçiören Belediye Başkanlığına seçildi. 29 Mart 2009 Türkiye yerel seçimlerinde mevcut Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek ile girdiği Büyükşehir adaylığı yarışını kaybeden Turgut Altınok partisinden gelen yeniden Keçiören Belediye Başkan adaylığı teklifini de geri çevirerek aday olmadı.

30 Mart 2014 Türkiye yerel seçimleri için adı birçok parti ile anılan Turgut Altınok yaptığı açıklama ile Büyük Birlik Partisi'nden, Keçiören Belediye Başkanlığına aday olduğunu duyurmuştur.

ÖNCEKİ HABERLER
Mahsun Kırmızıgül'e hırsız şoku
Fenerbahçe'den ses getirecek proje!
Meral Akşener'e şok suçlamalar! İstifa ederken bombaladılar...
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Somali'de mesaj verdi
Mansur Yavaş aslen nereli kaç yaşında eşi Nurşen Yavaş kimdir-çocukları
Kandil mesajı 2020 resimli Regaib Kandili tebrik sözleri
Yorumlar 1 yorum