BIST 1.529
DOLAR 7,36
EURO 8,90
ALTIN 410,70
HABER /  GÜNCEL

TSK duyurdu Amerika ile anlaşma sağlandı!

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın NATO Müttefik Kuvvetler Harekat Komutanı Scarparrotti ile Münbiç konusunda bir telefon görüşmesi sonrası TSK'dan yapılan bir diğer açıklamada, Türk ve ABD askeri yetkililerinin Münbiç yol haritası konusunda mutabakat sağladığı belirtildi.

Abone ol

TSK, Orgeneral Hulusi Akar ile NATO Müttefik Kuvvetler Harekat Komutanı Scarparrotti'nin görüşmesine ilişkin bir açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi:

"Genelkurmay Başkanı Akar, NATO Müttefik Kuvvetler Harekat Komutanı Scarparrotti ile Menbiç yol haritasına ilişkin telefon görüşmesi yaptı.

İkinci görüşmede Suriye kuzeyindeki mevcut güvenlik durumu ile daha önce mutabık kalınan Münbiç Yol Haritası doğrultusunda belirlenen güvenlik prensiplerinin uygulanması konularında görüş alışverişinde bulunulmuştur."

"MÜNBİÇ YOL HARİTASINDA MUTABAKAT SAĞLANDI"

TSK'dan daha sonra yapılan açıklamada ise, Türk ve ABD askeri yetkilileri 12-13 Haziran'da toplantı yaptı. Stuttgart'taki toplatıda Münbiç yol haritasında mutabakat sağlandı." denildi.

TSK'dan yapılan açıklama şöyle:

Daha önce mutabık kalınmış Münbiç Yol Haritası ve Münbiç Güvenlik Prensipleri doğrultusunda, Türkiye ve ABD askeri yetkililerinin katılımıyla, ABD’nin Avrupa Komutanlığı Karargâhı/Stuttgart’ta 12-13 Haziran 2018 tarihlerinde bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda, Türkiye ve ABD askeri yetkileri tarafından, üzerinde çalışılan Münbiç Uygulama Planı konusunda mutabık kalınmış ve mutabık kalınan metnin, müteakip görüşmeler için, her iki ülkenin üst makamlarına sunulması kararlaştırıldı.

ÖNCEKİ HABERLER
Konya bayram namazı vakti kaçta 2018 diyanet saatleri
2-4 Mart VarVar İndirimi'nde süper fırsatlar!
Türkiye anlaşmayı durdurunca Çipras: Türkiye saygıyı hak ediyor!
Eczaneler bugün açık mı- Arefe günü eczane çalışma saatleri
F-35'lerle ilgili flaş gelişme!
Kırıkkale bayram namazı vakti kaçta 2018 diyanet saatleri
Arefe günü bankalar açık mı- bugün banka çalışma saatleri
Babalar günü 2018 ne zaman bayramın hangi günü?
Çankırı bayram namazı vakti kaçta 2018 diyanet saatleri
Eskişehir bayram namazı vakti kaçta 2018 diyanet saatleri
Yorumlar 2 yorum