BIST 1.191
DOLAR 7,97
EURO 9,45
ALTIN 487,20

Trump'ın korktuğu başına geldi! En sadık danışmanı istifa ediyor

Beyaz Saray, Başkan Donald Trump'ın yakın danışmanlarından İletişim Direktörü Hope Hicks'in istifa kararı aldığını ve önümüzdeki birkaç hafta içinde bu görevden ayrılacağını açıkladı.

ABD lideriyle en uzun süre çalışan isimlerden biri olan Hope Hicks, istifa ediyor. Eski model, geçen yıl yaz mevsiminde Beyaz Saray iletişim direktörlüğüne getirilmişti. Trump, en sadık danışmanının görevi bırakmasının ardından yaptığı açıklamada "Onu özleyeceğim" dedi. Amerikan basını, hafta içinde Hicks'in Rusya soruşturmasında küçük yalanlar söylediğini yazmıştı.

Başkan Trump'ın en uzun süre birlikte çalıştığı kişilerden biri olan 29 yaşındaki eski model Hope Hicks, Ağustos ayında Anthony Scaramucci'nin istifasından sonra Beyaz Saray'ın iletişim direktörlüğü görevine getirilmişti. Trump, Hicks'in istifasına ilişkin yazılı açıklamasında "Hope mükemmel biri ve son üç yılda çok güzel işler yaptı. Zeki, düşünceli ve muhteşem bir kişi. Onu özleyeceğim. Önüne çıkan farklı fırsatları değerlendirmek istediğini bana söylediğinde anlayışla karşıladım. Eminim gelecekte yeniden birlikte çalışacağız" dedi.

Hicks'in istifası ABD Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi'ne, Rusya'nın ABD seçimlerine müdahalesi ile ilgili verdiği ifadenin ardından geldi. Amerikan medyası Hicks'in komiteye verdiği ifadede, ABD Başkanı Trump'a arada sırada 'beyaz yalanlar' söylediğini duyurmuştu.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Hicks'in istifa kararının komiteye verdiği ifade ile ilgili olmadığını savundu.