HABER /  EKONOMİ

TMSF Başkanı açıkladı! Adnan Oktar'ın 86 şirketini tespit ettik

Geçen günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazarak cezaevinden şartlar için yardım isteyen Adnan Oktar'ın 86 şirketi tespit edildi. TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, 86 şirketin de TMSF kayyumluğunda yönetildiğini açıkladı.

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, kayyum atanan ve sorunlu olan şirketlerden bazılarının 2019 yılında satışının gerçekleştirileceğini bildirdi. Başkan Gülal, Adnan Oktar Grubu'na ait 86 şirketin de TMSF kayyumluğunda yönetildiğini açıkladı.

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, kayyum atanan ve sorunlu olan şirketlerden bazılarının 2019 yılında satışının gerçekleştirileceğini bildirdi.Anadolu Ajansı'na konuşan TMSF Başkanı Gülal şunları söyledi:

-TMSF'ye geçen 'sorunlu şirketler' satılacak. Dumankaya ile ilgili Alman bir şirketle anlaştık. Onlar şimdi projeyle ilgili çalışmaya başladı. Dumankaya'nnın sorunlu tarafını hemen hemen çözdük diyebilirim.

-Sorunlu şirketlerimizden biri de Naksan'dı. Onunla ilgili de önümüzdeki süreçte Naksan Plastik ve Royal Halı şirketlerimizi satmayı planlıyoruz. 2019 yılı içerisinde sorunlu şirketlerimizin satış sürecini başlatmayı hedefliyoruz.

Adnan Oktar'ın serveti : 86 şirketi çıktı

-Adnan Oktar'ın 86 şirketini tespit ettik. Bu 86 şirketi TMSF kayyumluğunda yönetiyoruz. Şuanda tespit çalışmaları da devam ediyor. Bu şirketlerin birçoğu gayri faal. Bu şirketlerin 80'inde çok fazla bir işlem yok. Adnan Oktar'ın şirketlerinin 10 milyon liralık aktif bir büyüklüğü var.

ÖNCEKİ HABERLER
Bu kahvaltı çeşitleri cildinizi güzelleştiriyor
2019 engelli maaşları zam var mı kaç para oldu?
Beyoğlu'nda genç kadının boğazını kesip öldürdüler ardından ateşe verdiler
Kravatlı insanlardan bıktı keçi çiftliği kurdu
FETÖ'cü Enes Kanter hakkında kırmızı bülten başvurusu
Adana mutabakatı metni 1988 kiminle yapıldı maddeleri neler?
Yorumlar 7 yorum