BIST 1.330
DOLAR 8,19
EURO 9,87
ALTIN 472,54
HABER /  EKONOMİ

TMSF 29 şirkete daha kayyum atadı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Uşak'ta terör örgütü FETÖ ile bağlantısı bulunduğu tespit edilen 29 şirkete Uşak Valisi Salim Demir'i kayyum olarak atadı.

Abone ol

UŞAK Valisi Salim Demir, ilgili Başbakan Yardımcılığı tarafından, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konulan 29 şirkete kayyum olarak atandı.

Uşak’ta, 2015 yılında başlayan Fethullahçı Terör Orgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturmalar kapsamında, TMSF tarafından el konulan 10 anonim şirket, 18 limited şirket ve bir ticari işletme olmak üzere toplam 29 şirkete, Uşak Valisi Salim Demir kayyum olarak atandı. Vali Demir’in, atama kararının yarınki Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayımlanması ardından kayyum olarak şirketlerin başına geçeceği belirtildi. Vali Demir, şöyle dedi:

"İlgili Başbakan Yardımcılığı Uşak’ta el konulan 29 şirkete kayyum olarak beni atadı. Karar yarınki ticaret sicil gazetesinde yayınlanacak. Şirketlerin durumlarını sonuca bağlamak için mahkeme kararlarını bekleyeceğiz. İşi yürüteceğiz. Şirketler bağlı bulundukları sektörde çalışmaya devam edecek."

ÖNCEKİ HABERLER
Ünlü sunucuyu taciz eden İranlı için karar
Açılış öncesi 2 bomba ihbarı yapıldı
Sigorta Birliği açıklama yaptı! Sel zararı karşılanacak mı?
DUS ve STS Diş Hekimliği başvuruları başladı
Boğulmak üzere olan çocuğu kurtarmak isterken hayatını kaybetti
Sınır kapısında yakalanan FETÖ şüphelisi tutuklandı
Çavuşoğlu Rumlara resti çekti
Sürücüler dikkat! Bir ay ulaşıma kapatılıyor
AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na sert yanıt
Halk otobüsünde taciz kavgası polisler zor ayırdı
Yorumlar 7 yorum