HABER /  GÜNCEL

Sigorta Birliği açıklama yaptı! Sel zararı karşılanacak mı?

TSB Genel Sekreter Yardımcısı Bozkurt, "Bugün yaşanan afet nedeniyle araçları, konutları ve iş yerleri hasara uğrayan vatandaşlarımız sel teminatı bulunan sigorta poliçeleri kapsamında zararlarını karşılayabilirler." dedi.

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Genel Sekreter Yardımcısı Erhan Bozkurt, İstanbul'da bu sabah saatlerinde şiddetini artırarak kenti etkisi altına alan, sel ve baskınlara neden olan yağışa ilişkin yaptığı açıklamada, Türkiye'de depremden sonra gerçekleşme sıklığı ve şiddeti en yoğun doğal afetin "sel" olduğunu söyledi. 

İklim değişiminin etkisiyle sadece Türkiye'de değil, dünyada da sel riski ile sıklıkla karşılaşıldığını ifade eden Bozkurt, "Bugün yaşanan afet nedeniyle araçları, konutları ve iş yerleri hasara uğrayan vatandaşlarımız sel teminatı bulunan sigorta poliçeleri (konut, işyeri, kasko) kapsamında bu zararlarını karşılayabilirler. Sektörümüz, bundan önce de olduğu gibi sigortalılarımızın hasarların tazmini konusunda en hızlı şekilde hareket edecektir." diye konuştu. 

ÖNCEKİ HABERLER
DUS ve STS Diş Hekimliği başvuruları başladı
TEM İstanbul yönü 1 ay ulaşıma kapatılacak
Boğulmak üzere olan çocuğu kurtarmak isterken hayatını kaybetti
Sınır kapısında yakalanan FETÖ şüphelisi tutuklandı
Çavuşoğlu Rumlara resti çekti
Çin coronavirüsü belirtileri! Öksürükle başlıyor zatürre gibi belirtileri var
Yorumlar 2 yorum