BIST 1.061
DOLAR 7,36
EURO 8,67
ALTIN 477,52
HABER /  GÜNCEL

THY'nin en meşhur pilotu hayatını kaybetti

THY’nin UFO gördüğünü söyleyen emekli kaptan pilotu yaşamını yitirdi. Selahattin Sivri'nin 1989 yılının Ekim ayında ’uçan daire’ gördüğünü söylemesi günlerce konuşulmuştu.

Abone ol

Türk Hava Yolları emekli kaptan pilotlarından Selahattin Sivri yaşama veda etti. Selahattin Sivri'nin 1989 yılının Ekim ayında Zürih-Antalya seferini yaparken ’uçan daire’ gördüğünü söylemesi günlerce konuşulmuştu.

Türk Hava Yollarının emekli kaptan pilotlarından Selahattin Sivri, o tarihte Boeing 727 kokpitinde yaşadıklarını şöyle anlatmıştı:

"11 bin metre yükseklikte uçuyorduk, birden yanımdaki iki arkadaşımla birlikte sol tarafımızda kırmızı, mavi, yeşil, keskin beyaz renkli ışıklar saçan apartman büyüklüğünde ve yumurta şeklinde dev bir cisim gördük. Yugoslavya hava sahasında sol üstümde, 2 bin metre uzaklıkta gördük. Önce uçak zannettik. Ancak ışık kümesi dikkatimizi çekecek şekilde keskinleşince, ne olduğunu merak ettik. Işık kümesi, 10 dakika sonra önümüze geçti.

Normal uçaktan birkaç misli büyük bir şekilde önümüzde uçmaya başladı. İstanbul kule ile bağlantıya geçtiğimizde böyle bir cisim görmediklerini söylediler. Cisim, rengarenk ışıklarını saçarak 15 bin metreye yükseldi ve beyaz ışık topu haline dönüştü. Sonra keskin bir beyaz ışık topu halinde yükselerek kayboldu."

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Rusya'da üniversite binası çöktü
Ege Denizi'nde korkutan depremler!
16 Şubat Sayısal Loto çekiliş sonuçları
Aykut Kocaman: İşkence gibi bir maçtı
Konyaspor'dan olay Skrtel paylaşımı
Anaokulu uyum günleri ne zaman başlıyor MEB 2020-2021 takvimi
Yorumlar