HABER /  GÜNCEL

TEOG sınavı soruları nasıl 28 Nisan cuma tatil mi?

TEOG ikinci dönem sınavı saat 09.00'da başlıyor. TEOG soruları ve cevapları için uyarılar var. 26 Nisan TEOG oturumunda Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi sınavı yapılacak. Peki 28 Nisan cuma günü okullar tatil mi?

TEOG sınavı soruları nasıl 28 Nisan cuma tatil mi?

MEB tarafından ortaokul 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen ikinci dönem merkezi ortak sınavların ilk oturumu 26 Nisan 2017 çarşamba günü yapılıyor. İlk oturumda öğrenciler, Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden sınava girecek ve bu alanlardaki sınav sorularını görecekler. 27 Nisan Perşembe günkü ikinci oturumda ise fen bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınav soruları öğrencilere verilecek. Sınavın yurt içi ve dışındaki merkezlerde yapılacak oturumları, saat 09.00, 10.10 ve 11.20'de başlayacak. Teneffüs araları 30 dakika olacak.

İkinci dönem merkezi TEOG ortak sınavları iki gün sürecek. Sınavlara 1 milyon 185 bin 328 öğrencinin katılacağı öngörülüyor. Sınavlar, yurt içinde 970 merkezdeki 16 bin 257 okulda ve 94 bin 225 salonda, yurt dışında ise 15 merkezde ve 22 okulda düzenleniyor.

Sınav öncesinde özel gereksinimlerini belgelendiren ve bilgileri modüle işlenen 7 öğrenci hastanede, 205 öğrenci evde, 11 bin 776 öğrenci tek kişilik sınıfta sınava alınacak. Bu öğrencilere 15 dakika ek sınav süresi tanınacak. Merkezi ortak sınav uygulaması, tüm merkezlerde eş zamanlı gerçekleştirilecek.

TEOG birinci oturum sınavları : Öğrenciler, birinci oturumda, Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, 27 Nisan Perşembe günkü ikinci oturumda ise fen bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınava girecek.

TEOG soruları
Her ders için dört seçenekli çoktan seçmeli testlerden oluşan 20 soruluk A, B, C, D kitapçık türleri kullanılacak ve her bir ders yazılısının süresi 40 dakika olacak. Öğrenciler, olağanüstü haller ve özel durumlar dışında kendi okullarında belirlenen sınıflarda sınava alınacak. Sınav düzenlenecek okullarda, sınav günleri ders yapılmayacak.

TEOG İngilizce testini 1 milyon 166 bin 750 öğrenci, Fransızca testini 391 öğrenci, Almanca testini 378 öğrenci, İtalyanca testini de 23 öğrenci yanıtlayacak. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Musevilik dersinden 33, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ermenilik dersinden 226 öğrenci sınava girecek.

TEOG mazeret sınavı tarihleri: Sınava giremeyen ve geçerli mazeretini belgelendiren öğrenciler, 20 Mayıs Cumartesi ve 21 Mayıs Pazar günleri mazeret sınavlarına girebilecek. Sınav sonuçları, e-okul sisteminde açıklanacak.

28 Nisan cuma günü tatil mi : MEB yetkilileri tarafından bu zamana dek bir açıklama gelmedi. Geçen döneme bakıldığında 23 ve 24 Kasım’da ortak sınava giren öğrenciler 25 Kasım Cuma günü eğitim öğretime kaldığı yerden devam etti. MEB tarafından “tatil” haberi geldiğinde haber içeriğimizde olacaktır.

Yorumlar