BIST 114.809
DOLAR 6,86
EURO 7,76
ALTIN 396,96
HABER /  GÜNCEL

Temizlik işçisi yolda 5 bin 900 lira bulunca

Kütahya'da, yolda bulduğu 5 bin 900 lirayı sahibine teslim eden temizlik işçisi, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu tarafından örnek davranışından dolayı ödüllendirildi.

Abone ol

Bulduğu parayı sahibine ulaştıran temizlik işçisi ödüllendirildi.

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğünü ziyaret eden Saraçoğlu, bulduğu parayı 80 yaşındaki sahibine teslim eden temizlik işçisi 42 yaşındaki Ahmet Horata'ya bir miktar para ve teşekkür belgesi verdi.

Kamil Saraçoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, gösterdiği örnek davranışı nedeniyle Horata'yı tebrik ettiğini söyledi.  

Diğer işçilerin de benzer durumda aynı duyarlı davranışı sergileyeceğini düşündüğünü dile getiren Saraçoğlu, "Bu bizim insanlık vazifemizdir. Bizim personelimize her zaman söylediğimiz bir şey var; İş yaparken kaytarabilirsiniz, belki şefiniz, müdürünüz görmeyebilir ama bizi Allah'ın gördüğünü hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor. Bu bilinçle işini yapan herkese teşekkür ediyor, Ahmet Horata kardeşimi kutluyorum." diye konuştu.

Temizlik işçisi Ahmet Horata, yolda bulduğu 5 bin 900 lirayı 80 yaşındaki sahibi Hasan Yavaşçı'ya teslim etmişti. Yavaşçı, kaybettiği parayı ameliyat için biriktirdiğini söylemişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Paşaköy-TEM Kurtköy bağlantı yolu ücretli mi güzargahı ve giriş noktaları
Tercih işlemleri başladı YDUS son başvuru tarihi
Alberto Giacometti’nin ‘Son Portre’si 28 Temmuz'da
Bir dönemin vazgeçilmeziydi 53 yıldır kemik tarak tarıyor
Hawking'den 'Trump Dünya'yı Venüs'e çevirebilir' uyarısı
Barış Murat Yağcı boyu kaç Survivor Barış Murat kimdir, nereli?
Yorumlar