BİLİM - TEKNOLOJİ

Teknolojiyle sanatı birleştiren sergi 'Eriyen Hatıralar'

Refik Anadol sahip olduğumuz en kıymetli varlığı, anıları makine öğrenmeyle buluşturarak yarattığı eserlerini Pilevneli Gallery'de sergiliyor. Refik Anadol İnsanın En Özel Verisini İşliyor: Eriyen Hatıralar

REFİK Anadol, İstanbul doğumlu yeni medya sanatçısı, yönetmen ve tasarımcı.Los Angeles’ta yaşayan ve çalışan Refik Anadol’un Dolapdere’deki Pilevneli Galeri’deki “Eriyen Hatıralar” sergisi teknolojiyle sanatı birleştiren müthiş bir etkinlik. Anadol, Kaliforniya Üniversitesi nöroloji laboratuvarında, insanların anılarıyla ilgili beyin dalgalarını ileri teknolojinin yardımıyla sanata dönüştürmüş. Karşınızda, kimi zaman kumulları, kimi zaman açılıp kapanan çiçekleri andıran hareketli tablolar görüyorsunuz.

(Ulusal yayın yapan internethaber.com sanal ortamda haberciliğe başlayan ilk haber sitelerinden biridir. Türkiye'nin tanığı pek çok isim yazar kadrosunda yer almakta. Okur yorumlarının yanı sıra açık görüş köşesinden mesleki yazılara ve blog yazarlarına yer vermektedir. Açık görüşte 20'ye yakın uzman yazar olarak yer almaktadır. 60 kişilik bir haber kadrosuna sahip olan internethaber.com, 2000 yılında İnternethaber Yayın Grubu adı altında faaliyete başladı. İstanbul Beşiktaş'ta ofisi bulunan İnternethaber Yayın Grubu bünyesinde tematik özellikli 12 site yer almaktadır. 24 saat kesintisiz haber yayını yapan internethaber sitesinde güncel haberler ile birlikte, politika, sağlık, magazin, spor, memur ve eğitim ile son dakika haberleri yer alıyor.)

Sitene Ekle
Etiketler
Yorumlar