BIST 1.443
DOLAR 8,52
EURO 10,34
ALTIN 509,74
HABER /  GÜNCEL

Taksim'de yoğun güvenlik önlemi: Gözaltılar var!

İSTANBUL Taksim Meydanı ve çevresinde gün boyu alınan yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekerken, İstiklal Caddesi'ne çıkan tüm sokaklara çevik kuvvet ekipleri ve TOMA'lar yerleştirildi. Ayrıca Gezi Parkı'nda da güvenlik önlemi alındığı görüldü.

Abone ol

İSTANBUL Valiliği LGBT'nin Onur Yürüyüşü'ne izin vermeyeceğini duyurmuştu. Dün Taksim'de alınan yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekti. Polis, yürüyüş yapmak isteyen LGBTİ’lilerin İstiklal Caddesi’ne girişlerine izin vermedi. Yürüyüşe karşı çıkan bir grup ise İstiklal Caddesi girişinde bekleyen LGBTİ’lilerin arasına girdi. Bu kişiler ile LGBTİ’liler arasında kısa süreli arbede yaşandı. Gün boyu İstiklal Caddesi ve civar sokakları ile Cihangir'de toplanan gruplar ile polis arasında gerginlikler yaşandı. Polis toplam 35 kişiyi gözaltına aldı.

Taksim Meydanı ve çevresinde dün gün boyu yoğun güvenlik önlemleri dikkati çekerken, İstiklal Caddesi'ne çıkan tüm sokaklara çevik kuvvet ekipleri ve TOMA'lar yerleştirildi. Ayrıca Gezi Parkı'nda da güvenlik önlemi alındığı görüldü.

İKİ GRUP ARASINDA GERGİNLİK

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi girişinde geniş güvenlik önlemi alan polis, Onur Yürüyüşü yapmak isteyen LGBTİ’lilerin İstiklal Caddesi’ne girişlerine izin vermedi.

Yürüyüşe karşı çıkan bir grup ise İstiklal Caddesi girişinde bekleyen LGBTİ’lilerin arasına girdi. Bu kişiler ile LGBTİ’liler arasında kısa süreli arbede yaşandı.

Araya giren polis, LGBTİ’lilere karşı çıkan 7 kişiyi burada gözaltına aldı. 

AP KAMERAMANI GÖZALTINA ALINDI

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’ne giriş yapmak isteyen gruplara polisin müdahalesi gün boyunca devam etti. Ara sokaklarda polis ile gruplar arasındaki kovalamaca sürerken birçok kişinin gözaltına alındığı görüldü. Polis, bir kafeye girerek orada bulunanları dağıttı.

Polis müdahalesini görüntülemeye çalışan AP kameramanı Bram Janssen yanında pasaportu olmadığı gerekçesiyle gözaltına alındı. Kameraman ekipmanlarıyla birlikte polisler tarafından gözaltı aracına götürüldü.

Polislerin İstiklal Caddesi civarındaki sokak başlarında köpeklerle bekledikleri de görüldü. Polis ayrıca İstiklal Caddesi'ne girmeye çalışan bir grup LGBTİ'liyi de köpeklerle kovaladı. Kovalamacada hareketli anlar yaşandı. Bir polis helikopteri de yaşananları havadan takip etti.

AKŞAM SAATLERİNDE CİHANGİR

İstiklal Caddesi ve çevresinde polisle yaşanan kovalamacanın ardından LGBTİ'liler bu kez de Cihangir'de toplandı. Polis gruba bu kez TOMA ile müdahale etti. Ara sokaklara kaçan gruptan 28 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

ÖNCEKİ HABERLER
Meksika'da katliam: 11 kişiyi öldürdüler
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Genç doktorun sır ölümü aydınlanıyor
Erzincan'daki saldırıyla ilgili bir gözaltı
Trabzon Maçka'da patlama: Yaralı askerler var!
Böyle arkadaş olmaz olsun: Gerçeği ÖSYM ortaya çıkardı!
Çavuşoğlu'ndan flaş Katar açıklaması
İranlı turistler Van'a bayram yaşattı
Sevgiliye cinsel ilişki görüntüleriyle şantaja gözaltı!
Denizli'de orman yangını
Yorumlar 8 yorum