BIST 1.557
DOLAR 7,47
EURO 9,04
ALTIN 441,97

Taciz iddiasının görüntüleri yayınlandı Deniz Çakır'dan yanıt gecikmedi

Bazı medya organlarında Deniz Çakır'ın bir kafede türbanlı kızları sözlü taciz ettiği iddiasının görüntüleri yayınlanınca ünlü oyuncudan yanıt gecikmedi.

Ünlü oyuncu Deniz Çakır, alkollü bir şekilde girdiği mekanda türbanlı kızları sözlü taciz ettiği iddiasına dair görüntülerin bazı medya organlarında yayınlanmasının ardından bir dikkat çeken bir mesaj yayınladı. Çakır açıklamasında "Biraz gazetecilik etiğine uyulması talebim var" dedi.

Hatırlanacağı üzere; Deniz Çakır'ın, 30 Aralık Pazar akşamı ünlü bir AVM'nin popüler kafelerinden birine alkollü şekilde gidip yan masada sohbet eden başörtülü kadınlara "Burası Arabistan mı? Ne geziyorsunuz burada!" diyerek sözlü tacizde bulunduğu ileri sürülmüştü. Olayın mağdurları savcılığa giderek ünlü oyuncu hakkında şikayette bulunmuş, şikayet sonrası Deniz Çakır hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştı.

Geçtiğimiz gün de bazı medya organlarında söz konusu olayın kamera kayıtları yayınlanmıştı. Bu gelişmenin ardından Çakır'dan da konuya ilişkin bir açıklama geldi. Ünlü oyuncu, Instagram hesabından yayınladığı bir mesajda şu ifadelere yer verdi; 

“Hakkımdaki haksız ve tek yanlı suçlamaların ortalıkta bir cadı kazanı kaynatmaya yönelik olduğunu düşünüyorum. Bugün basına ve sosyal medyaya yansıyan haberlerde; yine şikayetçi görünen kişilerin ilk günkü isnatları, tek yanlı beyanları, yeni bir şeymiş gibi ve sansasyonel bir üslupla sunuluyor...