HABER /  GÜNCEL

Suruç patlama CHP Heyeti'nden flaş açıklama

Şanlıurfa Suruç'taki patlamanın ardından bölgede incelemelerde bulunan CHP Heyeti açıklama yaptı. CHP'li Ağbaba, patlamada güvenlik zaafiyetinin olduğunu belirtti.

Suruç patlama CHP Heyeti'nden flaş açıklama

ŞANLIURFA Suruç'ta meydana gelen patlama sonrası bölgeye giden CHP heyeti incelemelerinin ardından açıklamalarda bulundu. Heyette bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, istihbarat birimlerine sert tepki gösterdi.

Suruç'ta dün yaşanan patlamada 32 kişi öldü, 40 kişinin ise tedavisinin sürdüğü belirtildi. Patlamanın ardından Şanlıurfa Suruç'a giden CHP Heyeti'ndeki milletvekilleri incelemelerinin ardından açıklama yaptı. CHP'li Veli Ağbaba, ölen gençlerin adına kütüphane ve çocuk parkları yapılacağını söyledi.

suruç-patlama-chp-heyetinden-flaş-açiklama.png

CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nun açıklamalarından satırbaşları:

Güvenlik güçlerine, istihbarat birimlerine seslenmek istiyorum. Nerede görmezden geldiyseniz bunun hesabını sizlerden soracağız. Bunları duymazdan gelenlere bir kez daha sesleniyorum. Elinizde imkan varken bundan sonrasını önlemek zorundasınız. Bunun vebali boynunuzda olacak, bizim elimiz de sizin iki yakanızda olacak.

"ÜSTÜMÜZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ"

Dün ayrıca bir asker Adıyaman'daki bir çatışmada yaşamını yitirdi, şehit düştü. Biraz sonra Malatya vekilimiz, Ankara milletvekillerimiz saat birde törene katılacaklar. Biz burada bu acının telafi edilmesi için, sarılması için ne gerekiyorsa üstümüze düşeni yapmaya çalıştık. Tekrar Türkiye'nin başı sağ olsun.

suruç-patlama-chp-heyetinden-flaş-açiklama.jpeg

CHP Milletvekili Veli Ağbaba'nın açıklamalarından satırbaşları:

Bir kaç tespitimizi paylaşmak istiyorum. Biz daha önce Suruç'a gelmiş ve Kobani'ye gitmiştik. Burada gördüğümüz manzara korkunçtu. Gençlerin Suruç'a geleceği, basın toplantısı yapacağı biliniyor. Müthiş bir güvenlik zaafiyeti var.

"BUNLARIN ARKASINDAKİ GÜCÜ MİT ORTAYA ÇIKARAMADI"

MİT'in ne işe yaradığını insanın sorası geliyor. MİT maalesef hiçbir katliamı ortaya çıkaramadı. MİT, KİT'e döndü, kişisel istihbarat teşkilatına döndü. Recep Tayyip Erdoğan'ın kişisel istihbarat teşkilatı gibi çalışıyor.
Reyhanlı'da 50 kişinin, Cilvegözü'nde 13 kişinin ölmesi, Diyarbakır'da Niğde'de insanların katledilmesi... Bunların arkasındaki gücü ortaya çıkarmadı MİT.

"MİT MÜSTEŞARI DERHAL GÖREVİ BIRAKMALIDIR"

Dünyanın hangi ülkesinde olursa olsun, demokrasi olsun olmasın. Bunun bir sonucu olmalı. MİT zaten siyasallaşmış. MİT Müsteşarı derhal görevi bırakmalıdır. Geçici içişleri bakanı istifa etmelidir. Hükümetin siyasi sorumluluk alması için çağrı yapıyoruz. AKP'nin ve MİT'in Suriye politikalarının sonucudur Suruç...

"BİZ KÜTÜPHANEYİ ORAYA KURACAĞIZ"

Ben buradan bir şey söylemek istiyorum. Gençlerin hedefi orada kütüphane kurmaktı, biz de CHP'li belediyeler olarak hem yasını tutacağız, hem de kütüphaneyi oraya kuracağız. Çocuk parkı inşa edeceğiz katledilen gençlerimiz adına.

Son olarak Reyhanlı Cilvegözü gibi katliamlar gibi karanlık kalmasın. Bugün Meclis'e araştırma önergesi vereceğiz. Türkiye'nin başı sağolsun diyorum.

Yorumlar 5 yorum