MEDYA

Süleymancıların ses kaydı ortaya çıktı! İşte cemaatin olay kaseti

Süleymancılar grubunun 24 haziran seçimleriyle ilgili ses kayıtları olay oldu. Alihan Kuriş liderliğindeki Süleymancılar cemaatinin video kaydındaki konuşmalar çok net ve Meral Akşener'e oy talep ediliyor. İşte Süleymancıların ses kaseti.

Süleymancılar'ın Alihan Kuriş liderliğindeki kolu kamuoyuna, seçimde Cumhur İttifakı'nı (AK Parti-MHP) destekleyeceği imajı verirken cemaat mensuplarına gizliden gizliye İYİ Parti ve Meral Akşener'e oy vermeye yönlendirdiği ortaya çıktı. Süleymancıların olay ses kaydını bugün internethaber.com yazarı Süleyman Özışık gündeme getirmişti.

Ses kasetindeki konuşma Alihan Kuriş önderliğindeki Süleymancılar cemaatinin üst kademe yöneticilerinden biriyle cemaate mensup bir mürid arasında geçiyor.  Cemaatin "büyüklerinden" Süleyman isimli şahısı arayan kişi kime oy vereceklerini sorunca Meral Akşener'e oy verilecek talimatı ile karşılaşıyor. Arayan kişi Akşener'e oy vermek istemediğini söyleyince cemaat büyüğüne isyan ederek, "FETÖ bizi parayla satın aldı, sakın bana dini bir gerekçe söyleme" çıkışında bulunuyor.

İYİ Parti'ye oy vermezsek ne olur?

Ses kaydında arayan kişi "Peki buna uymazsak günah olur mu?" diye sorunca karşı taraftaki kişi "Vallahi o zaman kaybeden sen olursun. Yani öteki alemde Allah üstadımızı sana gönderdiğinde ne diyeceksin?"diyor.

Süleymancıların lideri Alihan Kuriş Kimdir cemaatinin mavi esrarı

 

Sitene Ekle
Yorumlar 94 yorum