GÜNCEL

Skandal itiraf! '20 aylık bebeğe tecavüzü polise bildirmediler'

Balçiçek İlter'in programına katılan hasta bakıcı, eskiden çalıştığı özel hastaneye istismara uğramış 20 aylık bir bebeğin getirildiğini ancak doktorların durumu polise bildirmediğini itiraf etti.

Star'da yayınlanan Balçiçek İlter'le Olay Yeri programında herkesin kanını donduran bir iddia gündeme geldi. 42 yaşındaki hasta bakıcı T.B., Bakırköy'de bulunan özel bir hastanede çalışırken, 2017 yılının yaz aylarında 2015 doğumlu H.K. adlı bir kız bebeğin solunum yetmezliği nedeniyle hastaneye ailesi tarafından getirildiğini iddia etti.

TECAVÜZ TEŞHİSİ KONULDU: İddiaya göre kız bebek hastaneye gece Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nden 22.30'da getirildi. T.B. bebeğin bezini değiştirirken istismara uğradığını gördü. Doktorlar muayene sonrası H.K.'ye kronikleşmiş tecavüz vakası teşhisi koydu.

MOBİNG SONUCU İŞİNDEN OLDU: Hasta bakıcı T.B.'nin iddiasına göre istismar vakası özel hastane tarafında polise bildirilmedi. Vicdan azabı duyan hasta bakıcı daha sonra 155'i arayarak kendisi ihbarda bulundu. T.B.'nin iddiasına göre istismar vakasını ihbar ettiği için 10 aydır çalıştığı hastaneden mobbing uygulanarak işinden kovuldu.

Sitene Ekle
Yorumlar