HABER /  GÜNCEL

Siirt Baykan'da 3 terörist etkisiz hale getirildi

SİİRT'in Baykan ilçesi kırsalında güvenlik güçleri ve PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada, 3 terörist etkisiz hale getirildi. Hava destekli yaplan operasyon ve çatışmanın sürdüğü belirtildi.

Siirt'in Baykan ilçesi Karamis bölgesinde bir grup teröristin bulunduğu ihbarı üzerine Siirt 3'üncü Komando Tugayı'na bağlı birlikte tarafından bugün bölgede operasyon başlatıldı.

Operasyon kapsamında teröristler ile çıkan çatışmada, 3 PKK'lı etkisiz hale getirilirken, operasyona havadan taaruz tipi helikopterlerin destek verdiği öğrenildi. Bölgede başlatılan operasyon ve çatışmanın zaman zaman sürdüğü belirtildi.

'F-16 UÇAKLARI BÖLGEYE 2 ATIM GERÇEKLEŞTİRİLDİ'
Siirt Valiliği'nden Baykan'da gerçekleştirilen operasyon ile ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, bugün İl Jandarma Komutanlığı'na yapılan istihbari bilgiler üzerine, bölücü terör örgütü mensuplarının barınma alanı olarak kullandıkları değerlendirilen Baykan ilçesi Tandır Dağı bölgesine İnsansız Hava Aracı yönlendirildiği belirtildi. 3 kişilik dinamik hedef görüntüsü tespit edildiği belirtilen açıklamada, "Siirt İl Jandarma Komutanlığı tarafından talep edilen yakın hava desteği ile (F-16 Uçakları) hedef bölgeye 2 atım gerçekleştirilmiştir. Hava destekli yapılan atışlar neticesinde; 3 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği değerlendirilmektedir. ATAK helikopterlerinin de havadan destek verdiği operasyona Siirt İl jandarma Komutanlığı'na bağlı JÖH timleri ile Güvenlik Korucuları bölgede arama/tarama yapmak maksadıyla görevlendirilmiştir. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini tehdit eden her türlü terörist faaliyete karşı mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir" denildi.

ÖLDÜRÜLEN TERÖRİST SAYISI 12 OLDU
Kars'ın Kağızman ilçesi Çemçe-Madur bölgesinde, jandarma tarafından düzenlenen hava harekâtında öldürülen terörist sayısı 12 oldu. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada bölgede yapılan iç güvenlik kapsamındaki operasyonda öldürülen terörist sayısının 12'ye yüseldiğini duyurdu. Bakanlık ayrıca Siirt'te de 3 teröristin öldürüldüğünü açıkladı.

ÖNCEKİ HABERLER
Irak'ta DEAŞ'lıların eşlerine 10 dakikada idam
İnce'den Cumhurbaşkanı adaylarına bağış! Bakın ne kadar para yatırdı!
LGS örnek sorular çözümlü sayısal bölüm-2018
'Çin ile savaşa girmeye gücüm yetmez' itirafı
Başı ve kolu kesik halde bulunmuştu kimliği belirlendi
Levent Uysal kimdir aslen nereli Doğa Koleji yeni sahibi hayatı
Yorumlar 6 yorum