GÜNCEL

Seri katilden 'kurtuluş' anları...

ABD’nin Güney Carolina eyaletinde bir konteyner içinde tutulan ve defalarca tecavüze uğrayan Kala Brown isimli genç kadının polis tarafından kurtarıldığı anlara ait görüntüler ortaya çıktı.

ABD'nin Güney Carolina eyaletinde seri katil Todd Kohlhepp iki ay boyunca zincirle bağladığı bir kadına tecavüz etti. Polisin tecavüze uğrayan kadını bulması üzerine 13 yıldır çözülemeyen 7 cinayetin katilinin kim olduğu ortaya çıktı. Boynundan zincirle bağlanmış halde bulunan kadının polis tarafından nasıl bulunduğuna ilişkin video ise ilk kez yayınlandı.

İki ay boyunca tecavüze uğrayan Kala Brown'ın polis tarafından bulunma görüntüleri ilk kez yayınlandı. Görüntülerde, boynuna zincir bağlı kadının bir duvarın önünde sessizce oturduğu görülüyor.

30 yaşındaki Kala Brown, 32 yaşındaki sevgilisi Charles David Carter ile birlikte ortadan kaybolmuş, çiften iki ay boyunca haber alınamamıştı. Brown’ın cep telefon sinyalleri, kaybolduklarında bölgede olduklarını gösterince, polis aramalarını sıklaştırdı.
Güney Carolinalı şerif yardımcıları, Kasım 2016’da geniş metal bir konteyner içinden gelen çığlıklar üzerine Brown’ı fark etti.

Polis metal konteynerı keserek kadını kurtardı

Savcılar tarafından yayınlanan vücut kamerası görüntülerine göre; polisler Brown’ın iki ay boyunca hapsedildiği metal konteyneri kesiyor ve elleri tetikte içeri girdiklerinde boynundan zincirle bağlanmış halde yerde oturan Kala Brown ile karşılaşıyor.

Brown sevgilisiyle birlikte 46 yaşındaki Todd Kohlhepp tarafından kaçırılmış, zanlının Spartanburg bölgesinde bulunan evindeki bir konteynere zincirle hapsedilmiş ve defalarca tecavüze uğramıştı.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre Kala Brown, polisin yine Kohlhepp tarafından kaçırıldığı ortaya çıkan erkek arkadaşı Charlie Karver hakkındaki “Partnerinin nerede olduğunu bilmiyor musun” sorusuna sessizce ” Onu vurdu” şeklinde yanıt veriyor. Memurun “Kim” sorusuna ise Kala Brown’ın cevabı şöyle oluyor:

"Hepsini o öldürdü"

“Todd Kohlhepp, Carver Charlie Carver’ı göğsünden üç kez vurdu, onu mavi bir muşambaya sardı, kepçeye koydu ve beni buraya kilitledi. Onu tekrar görmedim. Bana öldüğünü ve onu gömdüğünü söyledi. Burada çok gömülü ceset bulunduğunu söyledi.”

Film gibi...

Polis Brown’ı kurtarmadan önce Kohphepp’in çiftlik evinde üç ceset daha buldu. Brown hastaneye giderken güvenlik güçlerine Kohlhepp’in kendisine evli bir çifti nasıl öldürdüğünü, Spartanburg bölgesindeki motosiklet dükkânında ise dört kişiyi nasıl öldürdüğünü anlattığını söyledi. Amerikan medyasına yansıyan haberlerde, motosiklet dükkânı cinayetinin 13 yıldır çözülemediği bilgisi yer aldı.

Geçen ay Brown’ı kaçırdığını ve yedi kişiyi öldürdüğünü itiraf eden Kohlhepp, yedi ayrı müebbet hapis cezasına çarptırıldı.v

Sitene Ekle
Etiketler
ABD
Yorumlar