BIST 7.914
DOLAR 28,98
EURO 31,21
ALTIN 1.866,62
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

Selahattin Demirtaş’tan seçim çağrısı! Lütfen sandığa gidin ve...

Edirne Cezaevin’de tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan yaptığı açıklamada 31 Mart’ta sandığa gidecek seçmene çağrı yaptı.

Abone ol

Yerel seçime bir gün kala ittifakların dışında kalan ve bir çok ilde CHP'ye destek vereceği iddia edilen HDP'nin eski eş başkanı Selahattin Demirtaş'tan açıklama geldi. Demirtaş, seçmenleri “HDP’nin seçim stratejisine destek olmaya” çağırdı. 

Demirtaş’ın sosyal medya hesabı Twitter’dan 31 Mart yerel seçimine dair paylaştığı mesajlar şöyle:

“Biliyorum, seçim sürecinde zaman zaman çok öfkelendiniz, isyan ettiniz. Haklısınız da. Ama artık bunları aşan bir durumdayız. Pazar günü sandıklar kuruluyor. Sandığa giderken, yanınıza günlük sığ siyasi tartışmaları almayın lütfen. Onları geride bırakın.

HDP’nin seçim stratejisine destek olmaya çağırıyorum

Geçmiş tümden önemsiz değildir. Geçmişi, gördüklerimizi ve yaşadıklarımızı kesinlikle unutmayalım. Ama gelecek daha önemlidir. Daha iyi bir gelecek için, tüm seçmenlerimizi, partimiz HDP’nin seçim stratejisine destek olmaya çağırıyorum.

Aday çıkarmadığımız şehirlerde kullanacağımız stratejik oylar...

Bu seçimin belirleyicisi direkt olarak sizsiniz. Belirleyici etkimizi sadece kayyumlardan geri alacağımız şehirlerde değil, her yerde göstermek için tarihi bir fırsat var kapımızda. Aday çıkarmadığımız şehirlerde kullanacağımız stratejik oylar, gücümüzün göstergesi olacak.

Benim oyum neyi değiştirir ki diye düşünmeyin

Özellikle ilk kez oy kullanacaklar olmak üzere tüm genç arkadaşlar. Sizlere sesleniyorum. Sakın, ”Benim oyum neyi değiştirir ki” diye düşünmeyin. Lütfen sandığa gidin ve oyunuzu kullanın. Sizlere güveniyorum.

Sizlerle aynı ekrana bakacağım

Değerli yurttaşlarım; seçim akşamı belki sizlerle yan yana olamayacağım ama Edirne’deki hücremden, sizlerle aynı ekrana bakacağım. Hepimizi mutlu edecek oylarınızı, o ekrana gelecek seçim sonuçlarında görmek üzere sevgiler, selamlar…”

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Son yerel seçim anketi Ankara'da kim önde işte ilçe ilçe sonuçlar
Foto Galeri Son yerel seçim anketi Ankara'da kim önde işte ilçe ilçe sonuçlar Galeriye Gözat