BIST 1.127
DOLAR 8,27
EURO 9,71
ALTIN 503,86

Şarkıcı Eylem'den İngiltere Başbakanı Boris Johnson'a Türk kahvesi

Kıbrıslı Türk şarkıcı Eylem, İngiltere Başbakan'ı Boris Johnson'ı evinde misafir etti ve kendisine Türk kahvesi ikram etti. Eylem, o anları sosyal medya hesabından paylaşmayı ihmal etmedi.

Boris Johnson, İngiltere'nin 12 Aralık'ta erken seçime gidecek olmasından dolayı partisinin Chingford-Woodford Green bölgesi adayı Iain Duncan Smith’e destek için Muhafazakâr Partililerle bir Türk ailesini ziyaret etti.

Türk kahvesi ikram etti: Muhafazakâr Partili Kıbrıs Türkü belediye meclis üyeleri Halil Halebi ve eşi İlkay İsa’nın evine konuk olan partilileri, burada şarkıcı kızları Eylem karşıladı. Eylem, Başbakan Johnson ve birlikte geldiği misafirlere Türk kahvesi ikram etti. Kahvesini alıp bahçeye çıkan Johnson, burada partililerle sohbet etti.

Haberin videosu için tıklayın

''Türk kültürünü çok sevdiğini Türkçe kelimeler ile dile getirdi'': Şarkıcı Eylem o anları sosyal medya hesabından şu sözlerle anlattı: "Aile dostumuz Sayın Boris Johnson'ı Londra'da ki evimizde ağırlamanın heyecanını yaşadık. Birlikte Türk Kahvesi içerken, Türk kültürünü çok sevdiğini Türkçe kelimeler ile dile getirdi."

52 yaşındaki Türk asıllı Johnson, bir gazetecinin "Çankırılı mısınız?" sorusuna "Kalfat" yanıtını vermişti.