BIST 1.547
DOLAR 7,32
EURO 8,85
ALTIN 407,23

Şahan Gökbakar'dan Ayasofya ve Atatürk paylaşımı! 'Hayal bile edilemezdi'

 Şahan Gökbakar, Ayasofya paylaşımının ardından yaptığı Atatürk paylaşımıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başardı, bakın Gökbakar, neler yazdı.

Şahan Gökbakar, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşıma imza attı. Ayasofya'da 86 yıl sonra ilk Cuma namazının kılındığı anlara ilişkin bir fotoğrafı paylaşan Gökbakar, sosyal mesafe kuralının hiçe sayılmasını eleştirmişti. Bu paylaşımından sonra tepki alan Gökbakar yeni paylaşımlar yaptı.

İşte Gökbakar'ın o paylaşımı:

"İşte 1919 yılından 1923 yılına kadar Osmanlı'nın, vatanımızın hali (kırmızı alan)... Osmanlıların imzalamak zorunda kaldığı Sevr antlaşmasının haritası (kaynak Wikipedia)... İyi bakın bu haritaya.

Bakın Fatih Sultan Mehmet'in fethettiği ve namaz kıldığı Ayasofya'nın bulunduğu İstanbul'da hangi bayraklar var? İngiliz ve Fransız! Emperyalist devletlerce işgal edilmiş, paylaşılmış ve yüzbinlerce insanı katledilmiş durumdayız...

İşte 97 yıl once tam da bugün 24 Temmuz 1923... Lozan Anlaşması imzalanmış ve askeri zaferlerin ardından bir de siyasi bir zafer kazanılmış oldu. Bakın Lozan sonrasi Türkiye haritasi... Hatay dışında şu anki hali... Hatay'ı da sonraki yıllarda alıyoruz... Düşmanlardan kurtulmuş, bağımsız ve özgür bir vatan...