BIST 1.314
DOLAR 7,95
EURO 9,43
ALTIN 478,60
HABER /  DÜNYA

Rusya'ya bir darbe daha! Bundan sonra...

Avrupa Birliği Rusya'ya darbe üstüne darbe vuruyor. AB son olarak Çin ve Rusya’dan ithal edilen çelik için ek vergi koyma kararı aldı.

Abone ol

Avrupa Birliği (AB), Çin ve Rusya'dan ithal edilen çeliğe ek vergi koydu.

AB Komisyonu, bugünden itibaren Çin ve Rusya’dan ithal edilecek soğuk haddelenmiş saca yeni antidamping vergisi uygulamaya başlanacağını duyurdu.

BAŞKA ÜRÜNLERE DE İNCELEME

Böylece AB, soğuk haddelenmiş sac için, Rusya’ya yüzde 13,8 ila 16 arasında, Çin’e ise yüzde 19,8 ila 26,2 oranında ilave vergi uygulayacak. Ayrıca, AB Komisyonu, Çin’den AB’ye ihraç edilen, dikişsiz çelik boru, kalın levha sac ve sıcak rulo saca yönelik antidamping incelemesi başlatıldığını bildirdi.

SANAYİMİZİ TEHDİT ETMESİNE İZİN VERMEYİZ!

AB Komisyonu Ticaretten Sorumlu Üyesi Cecilia Malmström, çelik sektörüne yönelik alınan kararlarla ilgili, “Adil bir ortamda üretilmemiş ve suni olarak ucuza satılan ithal çelik ürünlerin sanayimizi tehdit etmesine izin veremeyiz. Bu duruma karşı, kurallara uygun bir biçimde elimdeki bütün yetkileri kullanmaya hazırım” dedi.

Avrupa çelik sektörü özellikle ithal çelik ürünlerinin fiyatları ile rekabette çeşitli sıkıntılar yaşıyor. Bugün alınan kararla birlikte AB’nin çelik sektörüne yönelik 37 farklı savunma tedbiri bulunuyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Cizre'de "cuma namazı" sokakta kılındı
Taksim'de iki bina çöktü dehşet anları
Dolar kaç TL olur dolar kuru anketi sonuçları
Figen Yüksekdağ'dan çıplak kadın fotoğrafına tepki
Altan Tan'dan HDP'yi karıştıracak açıklamalar
Öğretmenler Günü mesajları kısa resimli duygusal 24 Kasım sözleri
Yorumlar 14 yorum