HABER /  GÜNCEL

Rusya'dan çok ağır açıklama: Ülke ismi vererek suçladı!

Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye'nin Doğu Guta bölgesindeki saldırının İngiltere'nin de dahil olduğu bir provokasyon olduğunu öne sürdü.

Rusya Savunma Bakanı Igor Konaşenkov, yaptığı açıklamada, İngiltere'nin Rusya'nın Suriye'deki siviller üzerinde kimyasal silah kullandığı iddiaları ile dünya kamuoyunu yanılttığını söyledi.

İngiltere'nin açıklamalarını kara propaganda olarak değerlendiren Konaşenkov, ellerinde İngiltere'nin bu yöndeki çalışmalarını gösteren belgeler olduğunu belirtti.

Konaşenkov, bakanlık tarafından sorgulanan ve tıbbi eğitime sahip olan Suriyelilerin sözde kimyasal olarak bilinen saldırıda yaralananların hiçbirinde kimyasal zehirlenme olduğuna dair bulgu olmadığını onayladıklarını ifade etti.

'BEYAZ BARETLİLER' TEŞKİLATINA CİDDİ BASKILAR YAPILDI

Bakan Konaşenkov, "İngiltere'nin Doğu Guta'da yaşananlar ile alakalı Rusya'ya yönelik propaganda yürüttüğüne dair kanıtlarımız var. Nisan'ın 3'ü ile 6'sı arasında 'Beyaz Baretliler' teşkilatına Londra tarafından ciddi baskılar yapıldı. Onlara 'Ceyş-ul İslam' örgütü üyelerinin Şam'a ağır silahlarla ateş edeceği ve daha sonra da hükümet kuvvetlerinin buna karşılık vereceği söylenmiş. O gün Beyaz Baretliler teşkilatına da bu saldırıyı kimyasal ile gerçekleştirilmiş gibi gösterme görevi verilmiş" şeklinde konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Adetli kadın (regli-Hayız) Kuran okuyabilir dokunabilir mi?
Altın fiyatları allak bullak etti! Yükselir mi düşer mi?
Trump temizlikçisinden 'yasak aşk çocuğu' mu yaptı?
CHP'li isimden MEB'e çok sert tepki! Bu iş karakolda bitecek
Kandil namazı 12 rekat ne zaman kılınır Miraç namazın kılınışı
Askerlik yerleri sorgulama 2020 ekranı açıldı TC ile giriş
Yorumlar 2 yorum