BIST 1.036
DOLAR 7,20
EURO 8,51
ALTIN 473,90
HABER /  DÜNYA

Rusya Türkiye'ye süre verdi

Tarım ürünlerine yönelik Türk yetkililerle görüşmelere devam eden Rusya çözüme iki hafta içinde ulaşılmasını beklediklerini açıkladı.

Abone ol

Başkent Moskova’da gazetecilere açıklamalarda bulunan  Rusya Tarım Bakanı Aleksandr Tkaçev, tarım ürünlerine yönelik Türk yetkililerle görüşmelerin devam ettiğini ve sonunda mantığın kazanmasını umduklarını söyledi.

Tkaçev, iki tarafı da memnun edecek bir anlaşmaya iki hafta içerisinde ulaşılmasını beklediklerini ifade ederek, "Sonunda bu krizden çıkacağımızı umut ediyorum." dedi.

Rusya Tarım Bakanlığı, Türkiye'den Ekonomi Bakanlığının Rusya’dan ithal edilen tarım ürünlerine yönelik uygulamaya koyduğu yeni vergi düzenlemesine ilişkin resmi bilginin kendilerine ulaştığını iddia etmişti. Buna göre, Türkiye'nin, Rusya’dan ithal ettiği buğday ve mısıra yüzde 130, pirince yüzde 45, ayçiçek yağına yüzde 36, ayçiçeği küspesine yüzde 13,5 ve bakliyat ürünlerine yüzde 9,7 vergi artışını öngören düzenlemeye geçtiği öne sürülmüştü.

Rus Federal Gümrük Servisi (FTS) verilerine göre, 2016 yılında Türkiye’ye 4,7 milyon ton tahıl ürünü ihraç eden Rusya'nın, Türkiye'den tavuk eti, hindi eti, domates, salatalık, turşu, üzüm, elma, armut ve çilek ithalatı yasağı ise devam ediyor.

ÖNCEKİ HABERLER
CHP referandum kararını AİHM'e taşıyor!
BTK cep telefonu sahiplerini uyardı!
Erken seçim olacak mı Recep Akdağ noktayı koydu
İstanbul'da öğrenci servisinde patlama! Yaralılar var
Terör örgütü PYD Hatay'da 2 karakola saldırdı!
Gizem Acar yaşı kaç Oktay Kaynarca'nın yeni sevgilisi ortaya çıktı
Yorumlar 1 yorum