BIST 5.581
DOLAR 23,36
EURO 25,23
ALTIN 1.462,98
HABER /  DÜNYA

Rusya: Suudiler Esad'a dua etsin!

Rusya Güvenlik Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Yevgeniy Lukyanov, 'Suudi Arabistan ve Körfez ülkeleri, Esad'a dua etmeli. Eğer Esad rejimi çökerse, IŞİD'in sonraki hedefi, Suudi Arabistan ve Körfez ülkeleri olacak' ifadesini kullandı.

Abone ol

 Rusya Güvenlik Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Yevgeniy Lukyanov, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın IŞİD'i durdurabileceğini söyledi.

Sputnik'te yer alan habere göre, Şam'ın Körfez ülkelerinin geleceği açısından IŞİD karşısındaki son güvenilir liman olduğunu belirten Lukyanov, "Suudi Arabistan ve Körfez ülkeleri, Esad'a dua etmeli. Eğer Esad rejimi çökerse, IŞİD'in sonraki hedefi, Suudi Arabistan ve Körfez ülkeleri olacak. IŞİD saflarında Suudi Arabistan'dan giden 5 bin militanın savaştığı unutulmamalı" dedi.

'IŞİD SAFLARINDAKİ RUSYALILAR EVLERİNE DÖNÜYOR'

IŞİD'in sıradan bir "terör örgütü olmadığını, bölgede toprak ele geçirerek buralarda yönetim birimleri kurduğunu" hatırlatan Lukyanov, örgütün Rusya için de tehdit olduğunu ifade etti.

Rus yetkili, IŞİD saflarında büyük bölümü Kuzey Kafkasya'dan olmak üzere yaklaşık 2 bin 500 Rusya vatandaşı bulunduğunu belirterek, bazılarının evlerine dönmeye başladığını da kaydetti.