BIST 1.431
DOLAR 8,50
EURO 10,31
ALTIN 508,25
HABER /  GÜNCEL

Rus büyükelçiden 'vize' açıklaması! Türk vatandaşlar için...

Rusya'nın Türkiye Büyükelçisi Aleksey Yerhov, Rusya'nın öncelikle TIR şöförleri ve büyük işletmelerin temsilcileri olmak üzere, belirli kategorilerdeki Türk vatandaşları için vize rejiminin serbestleştirilmesine yönelik adımları görüşmeye hazır olduklarını söyledi.

Abone ol

Rusya'nın Türkiye Büyükelçisi Aleksey Yerhov, Rusya'nın hizmet pasaportu hamillerine vize serbestisi getirilmesi için en yakın zamanda anlaşmaya varmaya hazır olduğunu belirterek, "Belki de ileride iki ülkenin yurttaşlarının ziyaretlerine yönelik 2010 tarihli hükümetler arası anlaşmaya dönülmesinin konuşulması için koşullar oluşur" dedi.

Rusya'nın Türkiye Büyükelçisi Aleksey Yerhov, "İlişkilerimizin başarılı şekilde gelişmesi vize alanında da kullanılabilecek olumlu imkânlar yaratıyor. Rusya tarafı özellikle de vizenin en çok gerekli olduğu kişiler de dahil, belirli kategorilerdeki Türk vatandaşları için vize rejiminin serbestleştirilmesine yönelik tedbirleri görüşmeye hazır. Burada söz konusu öncelikle TIR şoförleri ve ülkemizi sıklıkla ziyaret eden büyük işletmelerin temsilcileri" ifadelerini kullandı.

Rusya, 2015 yılında Türkiye'ye vize serbestisini kaldırmıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Rusya'dan flaş açıklama: Türkiye arabulucu oldu
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Atamaları Whatsapp'tan paylaştı: Görevden alındı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Aliyev'e tebrik telefonu
Esad'ın nerede olduğu ortaya çıktı!
Uçaktaki sır para kriz çıkarttı!
A vitamini eksikliği belirtileri neler? Hangi gıdaları yemeli
İngiltere, ABD'nin müdahalesine katılmaya hazır
11 Nisan Şans Topu çekiliş sonucu
Gerilimin ardından Rusya'dan ilk hamle geldi!
Yorumlar 10 yorum