Rektör Şafak Ertan Çomaklı'dan öğrenci evine sürpriz siyaret

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, kendisine sosyal medyadan çağrı yapan Hukuk Fakültesinde okuyan iki öğrencinin kaldığı eve sürpriz ziyarette bulundu.

Rektör Şafak Ertan Çomaklı'dan öğrenci evine sürpriz siyaret - Sayfa 1

Üniversite öğrencileri Abdullah Enes Şahin ve Veysel Eren Bozok, Twitter'dan mesaj yazarak Çomaklı'yı evlerine davet etti. Bu isteği kırmayan Çomaklı, Bahçelievler Mahallesi'ndeki öğrenci evine gitti. Şahin'in annesiyle telefonda görüşen ve öğrencilerle yemek yiyen Rektör Prof. Dr. Çomaklı, gazetecilere yaptığı açıklamada, AÜ öğrencilerini kendi çocuğu gibi gördüğünü söyledi.

110
Rektör Şafak Ertan Çomaklı'dan öğrenci evine sürpriz siyaret - Sayfa 2

Öğrencilerin dertlerini ve sorunlarını yakından bilmek istediğini anlatan Çomaklı, şöyle konuştu:

210
Rektör Şafak Ertan Çomaklı'dan öğrenci evine sürpriz siyaret - Sayfa 3

"Biz onlar için çalışıyoruz. Vatana, millete, bayrağa sahip olan çocuklar yetişiyorsa devletimize hiçbir şey olmaz. Bunu yaşadığımız süreçte gördük. Bizim çocuklarımız Türkiye'nin her yerinden üniversitemize geliyor. Biz öğrencilere 4 yıl okuyup gidecek gözüyle bakmıyoruz.

310
Rektör Şafak Ertan Çomaklı'dan öğrenci evine sürpriz siyaret - Sayfa 4

Aldıkları eğitim ne kadar önemliyse, bundan sonra kendilerinin memleketimize katacakları değer daha önemlidir. Vatanımıza sahip çıkacak gençlerle bir arada olmamız gerekiyor. Bu konuya önem veriyorum. Bu, ikinci öğrenci evi ziyaretim."

410