BIST 1.112
DOLAR 8,35
EURO 9,67
ALTIN 504,29
HABER /  GÜNCEL

Reina katliamı sanığından güvenlik talebi mahkeme kapalı celseye karar verdi

Reina katliamı sanığı Masharipov'un yargılandığı davada mahkeme sanığın kapalı celsede dinlenmesine karar verdi.

Abone ol

İSTANBUL Ortaköy'de Reina'ya yılbaşı gecesi düzenlenen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin 39'u tutuklu 58 sanık hakkında açılan  davaya bakan mahkeme heyeti, sanık Abdulkadir Masharipov'un savunmasının kapalı oturumda alınmasına karar verdi.

Gazeteciler ve izleyiciler salondan çıkarıldı, kapalı oturumda Abdulkadir Masharipov'un savunması alınıyor. 

10. DURUŞMA 
İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri'de Cezaevi'nin karşısında bulunan binada yapılan 10. duruşmada saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen Abdulkadir Masharipov'un da aralarında bulunduğu 32 tutuklu sanık hazır bulundu.  Tutuklu sanıklar Masharipov'un eşi Zarina Nurullayeva'ın da aralarında bulunduğu 3 kadın sanık SEGBİS aracılığıyla duruşmaya bağlanırken,  9 tutuksuz sanık da duruşmaya katıldı. Duruşmada yedi tercümanın da hazır bulundu. 

KAPALI OTURUM TALEP EDİLDİ
Bir önceki duruşmada savunmasını hazırlaması için son kez süre verilen bir numaralı sanık Abdulkadir Masharipov'un avukatı Atanur Demir, kamu güvenliği, genel ahlakın gerekliliği ve olayın vehametinin de dikkate alınarak Abdulkadir Masharipov'un savunmasının alınacağı bu oturumun kapalı olarak yapılmasını talep etti. Duruşma savcısı  da talebin kabul edilmesini istedi. 

TALEP KABUL EDİLDİ
Mahkeme heyeti de talebin kabulüne karar verdi.  Gazeteciler ve izleyiciler salondan çıkarıldı, kapalı oturumda Abdulkadir Masharipov'un savunması alınmaya başlandı.

REİNA KATLİAMI NE ZAMAN OLDU?
1 Ocak 2017'de yerel saatle 01:15'te İstanbul'un Beşiktaş ilçesindeki Ortaköy semtinde bulunan Reina adlı gece kulübüne yeni yıl kutlamaları sırasında düzenlenen silahlı saldırı. Saldırı sonucunda 39 kişi hayatını kaybetti, 70 kişi ise yaralandı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Mansur Yavaş bu duvar yazılarına çok kızdı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Burcu Kalkan Oğuztürk eşi kim aldattığı yasak aşkı Bora Erdem yaşı kaç?
Piyasaların gözü ABD ve Çin'de
Burcu Kalkan Oğuztürk kimdir kaç yaşında yasak aşkı Bora Erdem kim?
31 Mart'ta kaç tane oy kullanacağız yerel seçim sandık sayısı
Altın güne yükselişle başladı işte 18 Şubat gram ve çeyrek altın fiyatları
Cuma namazı kaç rekat kılınır Diyanet nasıl niyet edilir?
Yorumlar 1 yorum