BIST 1.145
DOLAR 7,72
EURO 9,04
ALTIN 467,47
HABER /  GÜNCEL

PYD'li Müslim için 4 dosya gönderildi! İade edilirse...

Terör örgütü PYD'nin eski eş başkanı Salih Müslim'in Türkiye'de olan ceza dosyalarının detayları ortaya çıktı. Ankara'da hakkında 4 adet dosya olan Müslim’in hakkında Türkiye’ye iade kararı verilirse, Müslim Ankara’ya getirilecek.

Abone ol

ÇEKYA'nın başkenti Prag’da yakalanan PYD’nin eski eş başkanı Salih Müslim’in Türkiye’de toplam 4 adet ceza dosyası var.  Bunlardan ikisi Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde diğer ikisi de Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde... Terör örgütü yöneticiliğinden hakkında dava açılan Müslim’in dosyalarının ikisi 2016; ikisi 2017 tarihli...

Müslim hakkında bu dosyalardan dolayı Ankara 6. Sulh Ceza, Ankara 7. Sulh Ceza, Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi ve Ankara 14. Ceza Mahkemesi tarafından çıkarılmış yakalama kararları var.

Bu kararlar Adalet Bakanlığı’nın Dış İlişkiler Dairesi tarafından Dışişleri Bakanlığı üzerinden Çekya devletine iletilecek. Müslim hakkındaki dosyalarda Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma", "Nitelikli kasten öldürmek ve bu suça teşebbüs etmek” gibi suçlar da var.

PYD elebaşı Salih Müslim Prag'da yakalandı

ÖNCEKİ HABERLER
ABD’li generalden Türkiye itirafı! Bunu söylememem gerekiyor deyip...
2018 AÖL sınavı ne zaman-AÖL sınav giriş belgesi alma
İzmirde pazar sabahı korkunç olay!
e-sınav nedir, elektronik ehliyet sınavı giriş yeri 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çarpıcı açıklamalar....
Esra Erol'daki yasak aşk skandalının başrolü Cengiz Koraltan darp edildi
Yorumlar 5 yorum