BIST 1.329
DOLAR 7,85
EURO 9,40
ALTIN 449,57

Protokolde kavga! Bakan Kurtulmuş olay yerinden uzaklaştırıldı

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, memleketi Ordu'daki şenliklere katıldığı sırada protokol kavgası yaşandı.

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un katıldığı Ordu'nun Aybastı İlçesi'nde katıldığı Perşembe Yaylası Şenlikleri'nde, kavga çıktı. Protokolde yer verilmeyen Ordu İl Emniyet Müdürü Suat Çelik yerine oturmak üzereyken Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve çevresindekilerle tartışma yaşandı.

Kültür ve Turizm Bakanımız Numan Kurtulmuş korumalar eşliğinde alandan uzaklaştırıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, memleketi Ordu'nun Aybastı İlçesi'nde Perşembe Yaylası Şenlikleri'ne katıldı. Kurtulmuş, şenlik alanında protokol için hazırlanmış tribündeki yerine geçmeden önce, Büyükşehir Belediyesi Zabıtası ekipleri, gelen İl Emniyet Müdürü Suat Çelik'in protokol sırasına oturmasına izin vermedi.

Bakan Kurtulmuş'un yoğun güvenlik önlemleri altında geldiği meydanda gerginlik devam etti. Kurtulmuş, kalabalıktakileri selamlayarak protokoldeki yerine oturdu. Bu sırada Ordu Valisi Seddar Yavuz ile Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz da şenlik alanında protokol için hazırlanmış tribünde oturup kendi arasında konuşurken, İl Emniyet Müdürü Suat Çelik'in korumalarıyla, onun oturmasını engelleyen Zabıta ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz'ın korumaları arasında kavga çıktı.