BIST 1.476
DOLAR 7,37
EURO 8,93
ALTIN 436,24
HABER /  GÜNCEL

PKK'dan HDP'ye şok Meclis ve erken seçim talimatı

PKK üst yönetiminin, HDP'li milletvekillere Meclis'ten çekilme ve erken seçime zorlama talimatı verdiği iddia edildi.

Abone ol

Terör örgütü PKK üst yönetiminin, KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı ile aralarında şifreli olarak gerçekleşen haberleşmede, HDP'li vekillere Meclis'ten çekilmeyi tartışmaya açmaları yönünde talimat verdiği belirlendi.

AA muhabirinin istihbarat kaynaklarından edindiği bilgiye göre, örgütün sözde Kuzey Alanları Karargahı ile KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı arasında şifreli olarak gerçekleşen haberleşme deşifre edildi.

KURACAKLARI CÜMLELERİ BİLE ONLAR BELİRLEDİ

KCK Yürütme Konseyi Başkanlığına talimat vererek, HDP milletvekillerinin Meclis'ten çekilmeyi gündeme getirmesini isteyen örgüt yönetimi, milletvekillerinin, "Bize demokratik siyaset yaptırılmıyor", "Halkın öz yönetimi kabul edilmiyor", "Bizi seçen halka 'tek tek hendeklerde öldürülürsünüz' deniliyor", "Bizim bu şartlarda kalmamızın bir anlamı yoktur. Bize Ankara'da yer yoksa halkımızın öz yönetimlerinin yanındayız" şeklinde ifadeler kullanmalarını talep etti.

"ERKEN SEÇİME ZORLAYIN"

Örgüt yönetiminin, KCK Yürütme Konseyi Başkanlığına verdiği talimatta, milletvekillerinin halk ile toplantılar yaparak ve halkın onayı ile "muhtemelen" Meclis'ten çekilmesi gerektiği, bu şekilde davranılarak hem dünyanın ilgisinin çekileceği hem de Türkiye'nin erken seçimlere zorlanabileceğini belirten ifadeler kullandığı tespit edildi.

SPOR KULÜPLERİNE DE "LİGLERE ÇIKMAYIN" TALİMAT

Örgüt yönetiminin, Doğu ve Güneydoğu bölgelerindeki bazı spor kulüpleri temsilcilerinin, "Halkımız katliam altında, ailelerimiz, annelerimiz, kardeşlerimiz katlediliyor. Bu şekilde liglere çıkamıyoruz" şeklinde ifadeler kullanmaları gerektiği yönünde öneri ve talimatlarda bulunduğu da belirlendi.

ÖNCEKİ HABERLER
Mehdi Eker ’Ey Sevgili’ şiirini okudu
Decathlon Sıcak Tutan Ve Su Geçirmez Kar Botu
Devlet Bahçeli'den HDP'ye olay sözler
PKK'lılar hendek kazdırmayan o ili hain ilan etti
Deniz Akkaya'dan kötü haber! Apar topar hastaneye kaldırıldı
Filistin'i tanıyan ülke bakın hangisi? Şaşıracaksınız!
Kanada, 50 bin Suriyeli mülteciyi kabul edecek
Kredi kartı kullananlar dikkat! O para ödenmeyecek
Star Wars 7: Güç Uyanıyor rekor kırdı
Jet Fadıl tutuklandı! İşte tutuklanma nedeni
Yorumlar 1 yorum