'Pedofili çetesi' ihbarlarıyla İngiltere'yi karıştıran adam Carl Beech pedofil çıktı

İngiltere'de siyasilerin ve üst düzey bürokratların 'pedofili çetesine' olduğunu söyleyen Carl Beech kendisi pedofil çıktı.

İngiltere'de, aralarında eski bir başbakan dahil siyasilerin ve üst düzey bürokratların olduğu bir 'pedofili çetesine' dair polis dört yıl boyunca iz sürdü, deliller toplamaya çalıştı ve mesai harcadı. Ancak tüm bu sürecin arkasındaki isim olan Carl Beech'in yalan ihbarda bulunduğu gibi kendisinin de bir "pedofil" olduğu ortaya çıktı.

Newcastle kentinde görülen mahkemenin ikinci duruşmasında, polisin Carl Beech hakkında elde ettiği deliller dinlenildi. Beech'in evinde yapılan aramada elde edilen, 'çocuk yaştaki kişilere ait uygunsuz görüntüler' mahkemeye delil olarak sunuldu. Dahası 51 yaşındaki adamın, röntgencilikten mahkumiyeti olduğu da ortaya çıktı.

Soruşturma nasıl başladı?

2012 yılında polise başvuran Beech, kamuoyunun yakından tanıdığı siyasetçi ve bürokratlar hakkında pedofili dahil birçok suçlamada bulunmuştu. Cinsel istismar, cinayet ve adam kaçırma ile suçlanan kişiler arasında eski Başbakan Edward Heath, eski İçişleri Bakanı Lord Brittan, eski Genelkurmay Başkanı Lord Bramall gibi isimler vardı.

'VİP Pedofili Çetesi' hakkında başlatılan polis soruşturması, 4 yıl sürdü, 2 milyon stelin harcandı. Bu süre içinde bir milletvekili ile eski Genelkurmay Başkanı Lord Bramall'ın evini de aradı. Ama herhangi bir sonuç alınamadan soruşturma kapatıldı.