Paris'teki Cremieux Sokağı sakinleri instagramdan bıktı

Instagram'da beğenilme merak artık insanları hayatlarına bıktırdı. Paris'in Cremieux Sokağı'nın sakinleri, Instagram meraklıları yüzünden sokağın kapatılmasını istedi.

FRANSA'nın başkenti Paris'teki Cremieux Sokağı'nın sakinleri, instagramda beğeni almak isteyenlere sonunda isyan etti. Sokak sakinleri paylaşmak için fotoğraf çekenlerden bıktıklarını söyledi. Belediyeden, belirli saatlerde sokağa girişin kısıtlanmasını istedileri.

Sokağın sakinleri, giriş ve çıkışlara kapılar konulmasını ve kapıların yoğun saatlerde, akşamları, haftasonları ve iyi ışığın fotoğrak çekmek için iyi olduğu saatlerde, güneşin doğuş ve batış vakitlerinde kapatılmasını istedi.

Parti yapıyorlar bağırıyorlar: Bir sokak sakini France Info radyosuna yaptığı açıklamada, "Yemeğe oturuyoruz ve tam dışarıda insanlar fotoğraf çekiyor, rap şarkıcıları penceremizin altında video klip çekerken iki saat geçiriyor veya bekarlığa veda partileri yapanlar bir saat boyunca bağırıyor. Açıkçası, bıktık artık." dedi.

 Kris Morton, BBC'ye yaptığı açıklamada, İzlanda, Venedik ve Peru'daki Machu Picchu'da, Instagram kullanıcılarının kabul edilemez davranışlarına tanık olduğunu söyledi.