BIST 1.445
DOLAR 8,30
EURO 10,07
ALTIN 487,98
GÜNCEL

Parçalanan Mini Ada'ya hasta ziyaretinde etli ekmek hediyesi

İki gün önce Akdeniz Bilişim Zirvesi'nde sahneden düşerek parçalanan 'Mini Ada' isimli insansı robotun arkadaşları ziyarette bulundu. Mini Ada, uyandığında ilk olarak 'Nerdeyim ben, burası neresi?' diyerek Konyaspor'un durumunu sordu.

Akdeniz Bilişim Zirvesi'nde sahnede dans ettiği sırada kendisini fazla kaptıran ve düşerek parçalanan Mini Ada'nın sağlık durumu hakkında iyi gelişmeler var. Robotun dış kaplamasında oluşan çatlaklar, üretici firma tarafından giderildi.

Konya'daki yazılım firması Akınsoft'un yaptığı açıklamada, robotun düşme ve çarpma sensörleri aktif edilmediği için düştüğünü belirtti.

Daha da dayanıklı olacak Açıklamada, ''Yaşanılan bu olay, salondaki elektronik sinyallerin yoğunluğundan dolayı oluşmuştur. Kaza sonucu sadece dış kaplamasında ufak çaplı çatlaklar oluşan robotun üzerinde, düşme ve çarpma sensörleri bulunmaktayken bu sensörlerin aktif edilmemesi neticesinde böyle bir olay gerçekleşmiş olup, bundan sonraki süreçte böyle bir olayın yaşanmaması adına tüm önlemler alınmış durumdadır. Aynı zamanda yeni geçmiş olduğumuz ‘plastik enjeksiyon’ sistemi ile de bundan sonra üretilecek robotlarımızın dış kaplaması herhangi bir düşme ya da çarpmaya karşı daha dayanıklı olacaktır.” denildi.

Sitene Ekle
Etiketler
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Yılmaz Morgül canlı yayında gözyaşlarına boğuldu: Acun'la tanışınca parayı tanıdım
Üç ton hamsi iki saatte tükendi
Emekli Orgeneral Galip Mendi'nin 15 Temmuz'da kaçırılma anı!
ABD'de polis vahşeti anne kucağındaki bebeğe hunharca davrandı
Kim Milyoner Olmak İster'deki Boğaziçili yarışmacı fena rezil oldu
Yol kenarında yürüyen adamı arabanın altına itti
Müge Anlı'da pes dedirten olay! Karısını bekar olarak tanıtıp başkasıyla nişanladı
Boksçuya meydan okuma komik video böyle kaçış görülmedi
Sonunda bu da oldu! Telefon oyununu diliyle oynadı
Oyun oynamasını istemeyen karısını canlı yayında dövdü
Yorumlar