HABER /  GÜNCEL

Paralel operasyonda 18 polis için şok karar!

Paralal operasyonda önceki gün serbest bırakılan 18 polis için bugün yakalama kararı çıktı.

Yasa dışı dinleme soruşturması kapsamında gözaltına alınıp önceki gün serbest bırakılan 18 polis için bugün yakalama kararı çıktı.

Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliği, usulsüz dinlemelere ilişkin emniyetteki "paralel yapı" operasyonu kapsamında, istihbarattan sorumlu eski Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Muharrem Durmaz, eski Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Hami Güney ile eski İstihbarat Şube Müdürü Zeki Güven'in de arasında bulunduğu 18 kişi hakkında tutuklama kararı çıkardı. 18 şüpheli bu karar sonrası cezaevine girecek.

GEÇTİĞİMİZ GÜN SERBEST BIRAKILMIŞLARDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde 54 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarılmış, bunların 53'ü yakalanmıştı. Zanlıların 20'si Emniyetteki ifadelerinin, 9'u ise savcılık sorgularının ardından serbest bırakılmıştı. 24 kişi ise çıkarıldıkları Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi'nce serbest bırakıldı. Başsavcılık mahkemenin bu kararına itiraz ederek, 24 şüphelinin tutuklanmasını istedi. İtirazı değerlendiren üst mahkeme 24 polisten 18'i hakkında yakalama ve tutuklama kararı verdi.

ESKİŞEHİR'DE 6 POLİS İÇİN TUTUKLAMA TALEBİ

Diğer yandan Eskişehir merkezli usulsüz dinleme operasyonunda gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilen 20 kişiden 14'ü, savcılıktaki sorgularının ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Zanlılardan 6'sı ise tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Alınan bilgiye göre, 28 Şubat'ta Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 28 şüpheliden 20'si, "çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, yönetmek, üye olmak", "haberleşmenin gizliliğini ihlal etmek", "özel hayatın gizliliğini ihlal etmek", "resmi belgede sahtecilik" suçlamalarıyla adliyeye getirildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Eşini ölüme terketti
Eskişehir'de paralel operasyon!
Perinçek ve Esad biraraya geldi
Ege Üniversitesi’nde sıkıyönetim!
Ünversiteli kızlara cinsel organını gösterip...
Meteoroloji sarı alarmı ne demek? Aydın ve Isparta için sarı alarm verdi
Yorumlar 13 yorum