BIST 1.342
DOLAR 7,87
EURO 9,39
ALTIN 457,92
HABER /  DÜNYA

Papa Francesco Bektaşi lideriyle görüştü

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Şehir Devleti Başkanı Papa Francesco, Bektaşilerin lideri Brahimaj ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Abone ol

Papa Francesco, Vatikan'ın ünlü Aziz Petrus Meydanı'ndaki geleneksel halkla buluşma günü kapsamında çeşitli ülkelerden gelen binlerce inananla bir araya geldi.

Üstü açık Papalık cipi “Papamobil" ile halkın arasında dolaşan Arjantinli ruhani lider, daha sonra yaptığı konuşmada Brezilya'dan gelen hacıları ayrıca selamladı.

Papa, “Düşüncelerim bu sevgili millet ile birlikte" dediği ve zor anlar yaşadığını belirttiği Brezilya'daki sorunların, dua ve diyalog yardımıyla uyum ve barış içinde çözülmesi için dua ettiğini söyledi.

BEKTAŞİLERİN LİDERİYLE GÖRÜŞTÜ

Öte yandan Papa Francesco, Hacı Baba ve Baba Mondi olarak da bilinen, dünyadaki tüm Bektaşilerin lideri Arnavut Edmond Brahimaj ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Vatikan Radyosu'na bununla ilgili konuşan Baba Mondi, “Muhteşem bir buluşmaydı. Papa, protokolün ötesine geçerek, bir kardeş gibi, büyük bir samimiyetle yaklaştı" dedi.

Baba Mondi, Papa'yla görüşmesinde diyaloğun değeri ve dini toplulukların günümüz toplumundaki öneminden bahsettiklerini aktardı.

PROTEZ ELLERİ GÖSTERDİLER

Bu arada bir grup öğrenci, geleneksel halkla buluşma gününde Papa'ya, Afrika'daki ampute çocuklara gönderilmek üzere geri dönüştürülmüş plastik malzeme kullanılarak 3 boyutlu baskı makinesiyle yaptıkları protez elleri gösterdi. Papa, el ve ayağın dışında çeşitli tıp malzemeleri de üreten gençlerin bu çalışmalarına yoğun ilgi gösterdi.

ÖNCEKİ HABERLER
Erken seçim bombasını Demirtaş patlattı!
Yolcu otobüsü kaza yaptı! Çok sayıda ölü ve yaralı var
Avukat İlknur Türker Sözlü taciz için dava açılabilir mi?
AK Parti'yi oy veren MHP'li küskünler tercihini yaptı!
İstanbul'da helikopter destekli terör operasyonu!
Antalya'da her yerde aranıyor! Yol ortasında yakılmış halde bulundu
Yorumlar