HABER /  EKONOMİ

ÖTV ve KDV indirimleri devam edecek

ÖTV ve KDV indirimleri devam edecek. Otomotiv, beyaz eşya ve mobilyada ÖTV ve KDV indirimi ve tapu harcındaki indirim süresi 30 Haziran'a konutta ise yıl sonuna kadar uzatıldı.

Söz konusu Cumhurbaşkanlığı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararla, otomotiv, beyaz eşya ve mobilya alimlarında uygulanan vergi indirimi uygulaması ikinci kez uzatıldı.

31 Mart'ta sona erecek olan uygulama 30 Haziran'a kadar uygulanmaya devam edilecek. Düzenlemeyle, vergisiz fiyatI 70 bin liranIn altInda olan araçlarda, ÖTV oranı yüzde 45'ten yüzde 30'a, fiyati 70 bin ila 120 bin arası olan araçlarda yüzde 50'den yüzde 35'e düştü.

Beyaz eşyada ÖTV sıfırlandı
Ticari araçlara yönelik uygulanan yüzde 18'lik KDV oranı ise yüzde 1'e indirildi. Beyaz eşyada ÖTV sıfırlanırken, mobilya da ise KDV oranı yüzde 18'den yüzde 8'e geriledi.

Tapu harçlarında indirim düzenlemesinin de süresi uzatıldı
Cumhurbaşkanı kararı ile 31 Mart'ta sona erecek olan tapu harçlarında yönelik indirim düzenlemesinin de süresi uzatıldı. Düzenlemeyle, konut alımında KDV, yüzde 18'den yüzde 8'e, tapu harçları da yüzde 4'ten yüzde 3'e düşürüldü. 

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
ASUS'un yeni oyun bilgisayarı Türkiye pazarına girdi!
Ekuban Trabzonspor'da yeniden doğdu
Samsung Galaxy A30 ve A50 Türkiye geldi! fiyatı ne kadar işte özellikleri
Çin'de bulundu! Bu kuş fosili tam 110 milyon yıllık
Avrupa kupalarına İngiltere damgası
2020 okullar ne zaman yaz tatil olacak?
Yorumlar 5 yorum