BIST 10.471
DOLAR 32,77
EURO 35,09
ALTIN 2.457,99
HABER /  GÜNCEL

ÖGG sonuçları ne zaman açıklanacak Özel Güvenlik Sınav sonucu net açıklama tarihi

Özel güvenlik görevlisi sonuçları ne zaman açıklanacak, 76. ÖGG sınav sonuçları açıklama tarihi Emniyet Genel Müdürlüğü sayfasında bildirildi mi? Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Özel Güvenlik belgesine sahip olmak ya da sahip oldukları belgeleri yenilemek isteyen için yapılan ÖGG sınav sonuçları 17-18 Haziran'da açıklanması bekleniyordu fakat henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Abone ol

Özel güvenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, 76. ÖGG sınav sonuç bilgisi için artık geri sayım başladı. 8 Haziran pazar günü belirlenen sınav merkezlerinde yapılan Özel güvenlik sınav sonuçlarının Özel Güvenlik Daire Başkanlığı internet sitesi üzerinden 17-18 Haziran'da açıklanması bekleniyordu fakat henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

ÖGG sınav sonuçları için vatandaşların araştırması devam ediyor. Özel Güvenlik belgesine sahip olmak ya da sahip oldukları belgeleri yenilemek isteyen vatandaşların merakla araştırdığı ÖGG sonuçları, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından neticelendirildikten sonra erişime açılacak. Peki, 76. Özel Güvenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

ÖZEL GÜVENLİK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR: Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından 08 Haziran Pazar günü 14.00'da gerçekleşen 76. Özel Güvenlik temel eğitimi sınav sonuçlarının, kesin tarihi belli olmasa da önceki açıklama takvimlerine göre 17-18 Haziran tarihlerinde açıklanacağı öngörülmekteydi fakat sonuç saatiyle ilgili ise henüz bir açıklama yapılmadı.

SINAV SORULARI VE CEVAPLARI YAYIMLANDI: 8 Nisan Pazar günü gerçekleştirilen sınavın ardından sorular ve cevaplar, Özel Güvenlik Daire Başkanlığı internet sitesi üzerinden yayımlandı. İ

76. TEMEL EĞİTİM SINAVININ TARİHİ DEĞİŞMİŞTİ: 27 Mayıs 2018 Tarihindeki Özel Güvenlik 76.Temel ve 52.Yenileme Eğitimi Sınavı 03 Haziran 2018 Pazar Günü Saat 14:00'da yapıldı.

SINAV SONUÇLARINA NASIL İTİRAZ EDİLİR: Yazılı sınav sonucuna itiraz etme süresi ve il emniyet müdürlüklerince Özel Güvenlik Bilgi Sistemine itiraz kayıtlarının girileceği tarih aralığıdır. Bu tarih genellikle sonuç açıklanma tarihinden bir gün sonrası olmaktadır.

İtirazdan bir gün sonra ise yazılı sınav sonuçlarına yapılacak olan itirazlar değerlendirmeye tabii tutulması ve aynı gün içerisinde itiraz sonuçları adaylarla paylaşılması beklenmektedir.