HABER /  GÜNCEL

Öcalan’ın kardeşindan olay iddia! Apo'yu satmamı istediler

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Kardeş Öcalan PKK terör örgütünün kendisinden Öcalan'I satmasını istediğini söyledi.

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan, kuzey Irak’ta yayın yapan K24 Televizyonu’nda, örgüt içinde tartışma yaratacak bir iddia ortaya attı.

Terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan, “Örgütün şimdiki yöneticileri benden Apo’yu satmamı istedi ama kabul etmedim. Bunun üzerine PKK, Apo’yu sattı” dedi. Gazete Habertürk'ün haberine göre, Öcalan'ın açıklamaları şöyle:

POLONYA HÜKÜMETİ DAVET GÖNDERDİ: “Abimin yakalanmasından 1 ay sonra, Polonya hükümeti yetkilileri, PKK heyetine bir toplantı için davetiye gönderdi.

APO'YI KENARA ATIN

Benim de olduğum heyete, Apo’nun bir kenara atılması durumunda PKK’ya her türlü desteğin yapılacağı söylendi. Ben, Apo’nun satılmasını kabul etmedim ve ‘Bu müzakereler sona ermeli, bu konu tartışılmamalı’ dedim.”

PKK APO'YU SATTI

PKK’nın daha sonra elebaşı Apo’yu sattığını öne süren Öcalan, “PKK, şu an dünya güçlerinden aldığı desteği Apo’yu satmasına borçlu. Bu yüzden beni PKK’dan uzaklaştırdılar. Bugün Rojava üzerine yapılan anlaşmalar Apo’nun satılması üzerinden yürütülüyor” diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Nobel ödüllü ekonomistten korkutan ekonomik kriz uyarısı
MSÜ sınav sonuçları açıkladı mı ÖSYM sonuç açıklaması sayfası-2018
Çok konuşulacak Afrin iddiası! Devlet Öcalan'la...
Er nöbetçi astsubayın tabağına ilaç atıp...
Eliz Sakuçoğlu kimdir hayatı duyulmayan evlilik macerası
EYT ile erken emeklilik kimleri kapsıyor EYT son haberler neler?
Yorumlar 4 yorum