HABER /  DÜNYA

O ülkenin sağlık bakanlığından çağrı: 'Solaryumlar kapatılsın'

Fransa Ulusal Hijyen Güvenliği Ajansı (Anses), halk sağlığının korunması ve kanserle mücadele kapsamında, ülkede solaryumların kapatılması ve yapay bronzlaşma aletlerinin satışının yasaklanması çağrısında bulundu.

Abone ol

Fransa Ulusal Hijyen Güvenliği Ajansı (Anses), ülkede son yıllarda tartışma konusu olan yapay bronzlaşmaya ilişkin görüşünü bir açıklamayla yayımladı.

Açıklamada, halk sağlığının korunması ve kanserle mücadele eylemleri adına yetkililere, 'halkın zararlı UV ışınlarından korunmasını sağlayacak her türlü düzenlemeyi yapma ve yapay bronzlaşmayı sağlayan uygulamaları iptal etme ile şahıslara bu amaçla alet satışını yasaklama' çağrısında bulunuldu.

Estetik amaçlı bronzlaşmanın yasaklanması anlamına gelen Sağlık Bakanlığı'na bağlı ajansın bu görüşü sonrası ülkedeki solaryum kabinlerinin durumu tartışmaları gündeme geldi.

Benzer bir görüş 2014'te gündeme gelmiş ve Fransız Senatosu, solaryum kabinlerinin kapatılması yönünde bir düzenlemeye onay vermişti.

Dönemin Sağlık Bakanı Marisol Touraine, düzenlemenin Ulusal Meclis'te oylanarak yürürlüğe girmesi çalışmaları sırasında karar değiştirerek, yasa tasarısının oylanmasını engellemişti.

ÖNCEKİ HABERLER
Irak duyurdu: Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı!
29 Ekim resmi tatil mi 30 Ekim tatil mi?
ALES ödemeleri hangi bankalara yapılıyor 2018
Magnum çekiliş 2018 kazanan isimler-yedek liste ilanı
Yüzde 10 indirime katılan markaların tam listesi! Kale, vitra, Kığılı...
Okullar ne zaman kapanıyor 2020 yaz tatili kısaldı mi?
Yorumlar